Ana Sayfa Ekonomi Karcı, eczacılara KOSGEB Destek Programlarını anlattı

Karcı, eczacılara KOSGEB Destek Programlarını anlattı

Adana Eczacı Odası yönetici ve üyelerine KOSGEB Destek Programları anlatıldı. Programa KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı, konuşmacı olarak katıldı.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2018 Perşembe 10:22
Karcı, eczacılara KOSGEB Destek Programlarını anlattı

Yeni yasalarla birlikte eczacı istihdam etme zorunluluğunun doğacağını ifade eden Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, yaptığı konuşmada “Şu an mezun olan eczacılarımız yardımcı eczacı olarak çalışacaklar ama seneye mezun olacak eczacıların ilk başlarda eczane açma şansı olmayacak. Türkiye’de 3500 kişiye bir eczane düşecek kısıtlamasıyla birlikte eczane olmayan belli bölgelerde eczane açılabilecek. Ama Adana, Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerde eczane açılması pek mümkün görünmüyor. Bundan sonraki süreçte yeni mezun eczacılarımız kamuda, sanayide çalışacak. Bugünki toplatımızın amacı; eczanelerimizde çalışan hem ikinci eczacı hemde yardımcı eczacılarımızla ilgili KOSGEB’in verdiği destekler hakkında bilgileneceğiz. Meslektaşlarımızın çalıştırdığı eczacılar için alacağı desteklerin yanı sıra farklı hangi desteklerden yararlanabiliriz? onu öğreneceğiz. KOSGEB’e üye olup, desteklerden yararlanmanız menfaatinize olacaktır.Başvurmamış olanlar başvurusunu yapmalıdır. Destek konularında bilgisini alacağımız KOSGEB Müdürümüz Mücahit Alper Karcı’ya geldiği ve vereceği değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

KARCI, “BAŞVUR, AL”

KOSGEB’in kuruluş ve işleyişi hakkında kısa bilgi vererek söze başlayan KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı, “Temel eczacılık ürünlerinin perakende ticareti başlığında faaliyet gösteren eczacılarımızı 2009 yılından beri destekliyoruz. KOSGEB genel manada bütün işletmelerin faydalanabileceği, özelde spesifik olarak eczacılarımızın faydalanabildiği desteklerimiz var. Bir tanesi Genel Destek Programı altındaki ‘Nitelikli Eleman İstihdam Desteği’dir. KOSGEB’in ‘Başvur, al’ mantığıyla dizay edilmiş programdır. KOBİ beyannamesiyle KOSGEB’e kayıt oluyoruz. Genel Destek için başvurumuzu yapıyoruz. Taahütnamemizi veriyoruz. Programı başlatıyoruz. Ve destekten faydalanmaya başlıyoruz. KOSGEB’in bütün desteklerine elektronik ortamda başvuru yapılabilmektedir. Eczacılık alanında imalat yapmak isteyen işletmeler için ‘İşbirliği – Güçbirliği Destek Programı’da var. Bu programda işbirliği yapan işletmelere 300 bin lira geri ödemesiz, 1 milyon 200 bin lira geri ödemeli destekde sunuyoruz.” diyerek eczacıların yararlanabileceği destek programlarının yol haritasını açık bir dille anlattı.

Bilgilendirmenin ardından katılımcı eczacıların merak ettiği sorular yanıt buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık