Ana Sayfa Ekonomi Kartlardaki puanları unutmayın

Kartlardaki puanları unutmayın

Kredi kartı, sadakat kartı ve benzeri kartlarda biriken puanların kullanılmaması durumunda, silineceği uyarısında bulunan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “yeni yıldan önce kullanılmayan puanlar silinecektir” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2021 Pazar 11:26
Kartlardaki puanları unutmayın

Kredi kartı, sadakat kartı ve benzeri kartlarda biriken puanların kullanılmaması durumunda, silineceği uyarısında bulunan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “yeni yıldan önce kullanılmayan puanlar silinecektir” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz, yazılı açıklamasında, bankalar tarafından verilen kredi kartları ve firmalar tarafından verilen diğer kartlarda biriken puanların kullanılması için genel olarak, takvim yılının son gününün öngörüldüğünü,  31 Aralık tarihine kadar kullanılmayan puanların yeni yılda silindiğini belirttiç Deniz, şunları kaydetti:

Kartlarda biriken puanların hangi zaman aralığında kullanılması gerektiğine ilişkin koşul, kart alınırken imzalanan veya elektronik ortamda tüketici tarafından onaylanan sözleşmede madde olarak yer almaktadır. Ancak tüketicilerin genelinin bu koşulu ve sözleşmeyi okumadıkları ve bu durumdan habersiz olduğu gözlemlenmektedir.

Bu nedenle kredi kartları, sadakat kartları ve benzeri kartlarda biriken puan, bonus, indirim puanı gibi kazanımların 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanılması gerekmektedir.

Tüketicilerin hak kaybı yaşamamaları için bu uyarıyı dikkate almaları ve biriken kazanımlarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanmaları gerektiğini anımsatıyoruz.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık