Ana Sayfa Gündem Kavi: “AKP, mezarlıkları da ranta açıyor”‏

Kavi: “AKP, mezarlıkları da ranta açıyor”‏

TMMOB Adana İKK Sekreteri ve Oda Başkanları Adana Diş Hekimleri Odasını Ziyaret Ederek Destek İstedi.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2015 Cumartesi 10:23
Kavi: “AKP, mezarlıkları da ranta açıyor”‏

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, AK Parti’nin çıkarmayı planladığı torba yasa ile mezarlıklarında ranta açılacağını iddia ederek, “Kentlerdeki eğitim ve sağlık alanları, parklar ve hatta mezarlıklar dahi özelleştirilebilecek” dedi.
TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, EMO Şube Başkanı Mehmet Mak, İMO Şube Başkanı Nazım Biçer ile birlikte  Adana Diş Hekimleri Odasını ziyaret ederek, Oda Başkanı Fatih Güler ve yönetim kurulu üyelerinden destek İstedi.
Kavi, AK Parti İktidarının gündeme getirdiği son iki torba yasanın imar, yapılaşma, meslek alanları ve çalışma hayatında önemli değişiklikler getirdiğine dikkat çekti. Torba yasanın içeriği hakkında bilgiler veren Kavi, “Doğal ve tarihi sit alanları, ormanlar, meralar, milli parklar, kıyılar tarım alanları yapılaşmaya açılabilecek. Kentlerdeki eğitim ve sağlık alanları, parklar ve hatta mezarlıklar dahi özelleştirilebilecek. İmar hakkı transferi getirilerek vatandaşların tapulu mülklerine para ödenmeden el koyulabilecek. AKP torba yasa ile kentsel rantı tek merkezden yandaşlarına dağıtmak üzere “parası olana imar hakkı” getiriyor.” dedi.
Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, AKP’nin rant politikalarının önünde en büyük engel olarak gördüğü TMMOB’nin  kentler üzerindeki oyununa karşı durduğunu, "Kentsel dönüşüm" adı altında "rantsal dönüşüme" karşı çıktığını kaydetti.
Kavi, TMMOB ve bağlı odaların hukuksal girişimlerle, siyasi iktidarın rant amaçlı politikalarına, serbestleştirme, özelleştirme uygulamalarına, yağma ve talana "dur" dediğini, taşeronlaştırma uygulamalarına, işten çıkarmalara, işsizlik, yoksulluk ve düşük ücretlere karşı çıktığını bu nedenle de TMMOB’nin AKP’nin hedefinde olduğunu sözlerine ekledi.
Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler de kendi meslektaşlarının yaşadığı sıkıntıları dile getirdi, meslek odalarının dayanışma içerisinde olacağını, bu konuda da TMMOB’ne destek vereceklerini dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık