Ana Sayfa Gündem Kent Konseyi Yöneticileri, ödülü Başkan Sözlü’ye armağan etti

Kent Konseyi Yöneticileri, ödülü Başkan Sözlü’ye armağan etti

Adana Kent Konseyi, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde gerçekleştirilen, “Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi” kapsamında düzenlenen Kent Konseyleri En İyi Uygulamalar Yarışması’nda "Dezavantajlı Grupların Kente Entegrasyonu” dalında birinci oldu. Jüri, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Çukurova Üniversitesi İİBF işbirliğiyle yapılan “Engelsiz Adana” çalışmalarını birinci seçerek ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2016 Cuma 10:46
Kent Konseyi Yöneticileri, ödülü Başkan Sözlü’ye armağan etti

Ödülü, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Adana Kent Konseyi Proje Koordinatörü Y.Doç.Dr. İsmail Güneş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ’ye sundular.

KONGREDE BÜYÜK BAŞARI
İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırma Merkezi, UNESCO Kültürel Diplomasi, Yönetim ve Eğitim Kürsüsü, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı iş birliğiyle düzenlenen ve Türkiye'de kent konseyleri ve kentler anlamında 'ilk çalışma' olan "Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi" ne katılan Adana Kent Konseyi, kongreden büyük bir başarı ile ayrıldı. Kongrenin tematik çalıştay bölümüne "Dezavantajlı grupların Kente Entegrasyonu dalında "Engelsiz Adana" çalışmaları ile katılan Adana Kent Konseyi, birincilik ödülünü ” Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş ‘in kaleme aldığı “Engelsiz Adana” projesi ile kazandı.

AMAÇ “ENGELSİZ ADANA”

Ödül Alan Proje kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, Proje Koordinatörü Y.Doç.Dr.İsmail Güneş, Adana Kent Konseyi Genel sekreteri Ekrem Aslan ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya’yı kabul etti. Kabulde İsmail Güneş ödül ve proje hakkında bilgi verdi.

Başkan Hüseyin Sözlü, ödülü alan Engelli Meclisi’nin yöneticilerine teşekkür etti. Belediye Başkanı olduğu şehirdeki Kent Konseyi’nin böyle bir ödül almasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’yı engelli vatandaşların rahatça yaşayabildiği bir kent haline getirmek için birlikte çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve ilgili dernek-kuruluşlarla birlikte çaba göstermeyi sürdüreceklerini, Adana’yı ‘Engelsiz Kent’ haline getirmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, Engelsiz Adana ödülünü de, aynı ekibin elinden almayı umut ettiğini söyledi. Başkan Sözlü, “Bu; gönüllü çalışmanın, özgür ve rahat bir ortamda bilgi, yetenek ve deneyimlerin bir araya gelerek kazandığı bir ödüldür. Bizler Belediye olarak Kent Konseyimizin etkin, verimli ve özgür ortamda çalışması için her türlü desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu ödüle emek veren herkesi tebrik ediyorum. Bu ödül beni ve çalışma arkadaşlarımı gerçekten mutlu etmiştir” dedi.

ÇALIŞMA, DİĞER İLLERCE ÖRNEK ALINDI

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, ödülün, Prof. Dr. Ruşen Keleş başkanlığında 10 kişilik Jüri tarafından verildiğini ve ödülde, projenin sürdürülebilir olmasının geniş bir hedef kitleye sahip bulunmasının önemli olduğunu, bu çalışmasının diğer iller tarafından da örnek alındığını ifade etti.

ÖDÜLÜ ADANA ALDI

Ödül töreninde konuşan  Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya,  ödülü Adana’nın aldığını ifade ederek, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisimiz Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü ’nün de destekleriyle  “Adana’da yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızın kentin tamamında rahatlıkla erişebilecekleri, fiziksel sosyal ortamı yaratmaya çalışmaktadır. Emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık