Ana Sayfa Gündem Kısa Çalışma Ödeneği uzatılmalı

Kısa Çalışma Ödeneği uzatılmalı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 30 Haziran’da dolacak kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını istedi. Bulut, uygulamanın uzatılmaması halinde işsizlik artacağı uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2021 Çarşamba 14:42
Kısa Çalışma Ödeneği uzatılmalı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,pandemide uygulanan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının süresinin 30 Haziran’da dolacağını hatırlattı. Bulut, 1 hafta içerisinde gün yeni bir yasal düzenleme yapılmazsa hem Kısa Çalışma Ödeneği desteğinin hem de fesih yasağının sona ereceğini kaydetti.

İŞSİZLİK ARTACAK

CHP’li Bulut, “İş ve istihdam kaybının yaşandığı, derçek işsiz sayısının 10 milyon kişiyi bulduğu ülkemizde, salgın ve salgının ekonomik, toplumsal etkileri devam ederken kısa çalışma ödeneği uygulamasının kaldırılması işsizliğin artmasına neden olacaktır” dedi.

ÖDENEK SALGIN BİTENE KADAR DEVAM ETMELİ

Ödeneğin uzatılmaması halinde açlıkla, yoksullukla boğuşan, evine ekmek götürmekte zorlanan milyonlarca kişinin sefalete terk edileceği uyarısında bulunan Bulut, kısa çalışma ödeneğininsalgın bitene kadar devam ettirilmesini, ödeneğin en az asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istedi.

KAYIPLAR KARŞILANMALI

Kısa çalışma ödeneği alan işçilerin ileride işsizlik ödeneğinden ve emeklilik hakkından kayıp yaşamaması için düzenleme yapılması gerektiğine işaret eden Bulut, devlet ya da işveren tarafından bu kayıpların mutlaka karşılanması gerektiğini bildirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık