Ana Sayfa Gündem Kızılay’ın iftar sofraları ihtiyaç sahiplerini buluşturdu

Kızılay’ın iftar sofraları ihtiyaç sahiplerini buluşturdu

Bu yıl yurt içinde ve yurt dışında toplam 14 milyon ihtiyaç sahibine Ramazan yardımı yapmayı hedefleyen Türk Kızılay, Ramazan’ın ilk iftarında on binlerce insanı dünyanın dört bir yanındaki iftar sofralarında buluşturdu

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2019 Salı 11:02
Kızılay’ın iftar sofraları ihtiyaç sahiplerini buluşturdu

Türkiye’nin dört bir tarafında, Somali’den Bosna Hersek’e, Kudüs ve Gazze’den Endonezya’ya kadar geniş bir coğrafyada iftar sofraları kuran Türk Kızılay, günler öncesinden başladığı Ramazan gıda yardımlarını da sürdürdü.

 

Mescid-i Aksa’da iftar sofrası kuruldu

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Mescid-i Aksa’da Ramazan boyunca iftar sofrası kuracak olan Türk Kızılay, ilk iftar programında yüzlerce insanı aynı sofra etrafında buluşturdu. Mescid-i Aksa’ya ibadete gelen Müslümanlar, Ramazan’ın ilk orucunu Kızılay iftar sofrasında açtı.

Geniş bir coğrafyada insani yardım çalışması yürüten Kızılay’ın kurduğu iftar sofralarından ilk oruç ise Türkiye’den binlerce kilometre uzakta Endonezya’da açıldı. Geçtiğimiz aylarda deprem ve yanardağ patlamasında yüzlerce vatandaşını kaybeden Endonezya’ya destek olmak için iftar sofrası kuran, gıda yardımında bulunan Türk Kızılay, afetzedelere sağlıktan eğitime birçok konuda destek olmayı sürdürüyor.

 

Yetimler unutulmadı

Somali, Irak, Afganistan, Gazze, Bosna Hersek, Suriye ve daha birçok coğrafyada ilk iftar sofralarını yetimler için kuran veya yetimleri iftar sofralarında buluşturan Kızılay, Bosna Hersek’te anlamlı bir organizasyona da imza attı. Tarihin en büyük katliamlarından birinin yaşandığı Srebrenitsa’da yetimler için iftar organize eden Kızılay, katliamda çocuklarını kaybeden ve Srebrenitsa Anneleri olarak anılan acılı anneleri de unutmadı. İlk iftarlarını yetim çocuklarla birlikte yapan Srebrenitsa Anneleri, Türk halkına şükranlarını sundu.

 

Kızılay, yurtiçinde ise şubeleri aracılığıyla iftar sofraları kurdu, ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri dağıttı. Ağrı, Ankara, Aydın, Bitlis, Bingöl, Denizli, Hatay, İstanbul, Mersin ve daha birçok il ve ilçede kurulan iftar sofralarında on binlerce vatandaş Ramazan’ın ilk orucunu açtı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz “Hizmetten herkes payını alacak.”

“Hizmetten herkes payını alacak.”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık