Ana Sayfa Gündem "Kömürden kurtul geleceğini kurtar"

"Kömürden kurtul geleceğini kurtar"

Adana Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında açtığı "Adana'nın Geleceğini Karartanlar" sergisi ile Yumurtalık ve Tufanbeyli'de yapılması planlanan toplam 12 kömürlü termik santral projesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2016 Salı 16:58

"Kömürden kurtul geleceğini kurtar" sloganıyla, Atatürk Parkı'nda açılışı yapılan sıra dışı sergide; termik santraller ve onları yapacak olan şirketlerin isimleri afişe edildi. Hazırlanan el broşürleri sergiye yoğun ilgi gösteren halka dağıtıldı. Grup üyeleri tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı:

 

"Yumurtalık Sugözü-Gölovası köylerinin kıyılarına 11 adet, Tufanbeyli'de ise bir adet kömürlü termik santral yapılması planlanıyor. Yılda 30 milyon ton kömür yakacak olan bu termik santraller yapılır ise tüm Çukurova kömür karasına boyanacak. Ağır metal kirliliği ve asit yağmurlarına bağlı olarak tarım yapılamaz, su kaynakları ve hava kirlenmiş hale gelecek. Kısacası Çukurova yaşanamaz hale gelecek. 15 Mayıs 2016 günü, tüm dünya ile aynı anda yapacağımız "Kömürden kurtul geleceğini kurtar" buluşması için tüm halkımızı Sarıseki, İskenderun'a davet ediyoruz."

 

Konuyla ilgili gelişmeler www.cetko.org internet sitesinden takip edilebilecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık