Ana Sayfa Gündem Kuaförler de Milli heyecan

Kuaförler de Milli heyecan

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu, ülke tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. Federasyon Başkanı Bayram Karakaş, Berber, Kuaför ve Güzellik Uzmanlarına müjdeli haberi vererek, Milli Takım seçmeleri yarışmasının 17 Şubat’ta Adana'dan başlayacağını belirtti. dedi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2015 Pazartesi 11:00
Kuaförler de Milli heyecan

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu,  ülke tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Kuaför, Berber ve Güzellik Uzmanlarından Milli Takım oluşturuyor. Türkiye genelinde 7 bölgede 11 ilde yapılacak yarışmalar sonucunda birinci olacak Berber,  Kuaför ve Güzellik Uzmanları Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda temsil edecek. Milli Takıma seçilen yarışmacılara 10.000 TL para ödülü verilirken dereceye girenlere çeşitli sürprizler ve promosyonlar sunulacak. Kazanan yarışmacılar 2 yıl boyunca Federasyonun düzenlediği bütün eğitim ve şovlara katılırken uluslararası yarışmalar öncesi de eğitim kamplarına alınacak.  Ayrıca yarışmaya katılan tüm yarışmacılara da ‘’Katılım Sertifikası’’ verilecek.

 

Başkan Karakaş Heyecanlı

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş bu projeden dolayı oldukça heyecanlı olduklarını belirterek ‘’ Türkiye’deki 13 Mesleki İhtisas Federasyonundan biriyiz. Federasyonumuza bağlı 122 Meslek Odamız, 200.000’e yakın üyemiz var.  Her yıl meslektaşlarımız için çeşitli organizasyonlar düzenlerken aynı zamanda meslek dalımızın sorunları ve zorluklarını çözmek için çalışmalar yapıyoruz. Mesleki sorunlarımıza çözüm bulmak adına var gücümüzle çalışırken bir yandan da böyle bir yarışmayla mesleki hayalleri ve hedefleri olan meslektaşlarımıza bir fırsat sunalım istedik. Türkiye’de şu ana kadar böyle kapsamlı bir yarışma yapılmamış. Çeşitli eğitimler ve şovlar var ama böylesi daha önce hiç gerçekleşmemiş.  Federasyon Genel Koordinatörlüğümüzün birkaç ilde yaptığı araştırmalar sonucunda meslektaşlarımızla yapılan yüz yüze görüşmelerde yaşanan sıkıntıların yanı sıra böyle bir talebin var olduğunu da gördük. Bu nedenle bu yarışmayı düzenlemeye karar verdik. Katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Sektör İçin Büyük Avantaj

Federasyon Genel Koordinatörü Mustafa Şahin, yarışmanın yapılmasıyla birlikte sektörde önemli bir ihtiyacın karşılanmış olacağını ifade ederken ‘’ Bu sayede hem Berber, Kuaför ve Güzellik Uzmanlarımız kendi mesleklerinin zirvesine çıkarken ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin gururunu yaşayacaklar. Öncelikle 7 bölgede bölge birincilerini seçeceğiz. Sonra o birinciler yarı final ve final için yarışacaklar.  Doğrusunu isterseniz yarışmayla ilgili tüm duyuruları henüz yapmamamıza rağmen Türkiye’nin farklı yerlerinden meslektaşlarımız Federasyonumuzu arayıp yarışmayı sormaya başladılar bile. Bu yarışma Milli gururu yaşamak isteyen meslektaşlarımızın yanı sıra sektördeki firmalar için de çok çok önemli ve kaçırılmaması gereken bir sponsorluk faaliyetidir. O nedenle yarışmayla ilgili sektörümüzdeki firmalardan yoğun talep alıyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. ’’ diye belirtti.

17 Şubat’ta Adana’dan başlayacak ve 4 ay sürecek olan yarışmaya katılımın yoğun olması bekleniyor.  Yarışma koşulları ve başvurulara Federasyonun resmi internet sitesi www.berkufed.org ‘dan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık