Ana Sayfa Spor Küçük ve yıldızlar satranç il birinciliği yapılacak

Küçük ve yıldızlar satranç il birinciliği yapılacak

Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Veysel Tuncil, turnuva salonlarının teknik yetersizliği sorununu olanakları daha iyi olan özel okulların desteğiyle gidereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 10:45
Küçük ve yıldızlar satranç il birinciliği yapılacak

Tuncil, kentte satranç sporunun gelişmesi, yaygınlaştırılması, organizasyonlarda sporcu ve velilerin daha iyi koşullarda satranç oynamaları ve izlemeleri için bazı girişimlerde bulunduklarını, bunun olumlu sonuçlar verdiğini, bundan dolayı da mutlu olduklarını kaydetti.

İl etapta Bahçeşehir Koleji ile Doğa Koleji’ni  İl Düzenleme Kurulu Üyesi Ahmet Büyükpolat ile Teknik Kurul Üyesi Amir Akdağ’dan oluşan heyetle ziyaret ettiklerini, her iki okuldan da olumlu yanıt aldıklarını ifade eden Tuncil, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Turnuva salonlarının teknik yetersizliği sorununu olanakları daha iyi olan özel okullarla gidereceğiz.  Satranç ailesi olarak bir heyetle önce Bahçeşehir Koleji Müdürü Hakan Gediktaş ile Timur Tustaş’ı ziyaret ettik. Daha sonraki günlerde de Doğa Koleji’ni gittik. Her iki okulun yöneticileri bize kapılarını sonuna kadar açtılar. Bu davranıştan ötürü çok duygulandık. Bütün hedefimiz, satranç sporunu hak ettiği yere taşımak ve lisanslı sporcu sayısında yeni rekorlar kırmaktır. Bizlere okullarını açan Bahçeşehir ile Doğa Koleji yöneticilerine satranç ailesi olarak şükran borçluyuz.”

Tuncil, 20-22 Aralık tarihleri arasında Küçükler İl Birinciliğini Bahçeşehir Koleji’nde, daha sonra ki günlerde de Yıldızlar Satranç İl Birinciliği Doğa Koleji’nde yapacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık