Ana Sayfa Spor Kurtuluş Koşusunda yağmur bereketi

Kurtuluş Koşusunda yağmur bereketi

Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Koşusu düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2015 Cumartesi 13:22
Kurtuluş Koşusunda yağmur bereketi

Yağmur altında Adnan Menderes Parkından başlayıp Muhsin Yazıcıoğlu Parkında tamamlanan koşuya farklı yaş gruplarından 100 civarında sporcu katıldı.

2 Haziran Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşı spora teşvik için düzenlenen koşunun başlama işaretini Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz  verdi.

Her yaştan insanın sağlıklı bir yaşam için spor yapması gerektiğini dile getiren Başkan Yardımcısı Şenöz konuşmasında, “Kozanımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıl dönümünde düzenlediğimiz kurtuluş koşumuza çok sayıda vatandaşımız ilgi gösterdi. Düzenlediğimiz bu etkinliklerle hem insanlarımızı spora teşvik etmeyi hem de sağlıklı gelecek nesiller için evlatlarımıza spor sevgisini aşılamayı hedefliyoruz. Bizler için önemli olan her yaştan insanımızın bu tür etkinliklere katılımını arttırmaktır.” dedi.

2 bin 700 metre mesafenin koşulduğu yarışmada erkeklerde birinci Alper Topçudan, ikinci Abdullah Yasin Ünal, üçüncü Sabit Aktürk olurken; bayanlarda ise birinci Şifa Yılmaz, ikinci Beyza Gümüş, üçüncü Sultan Büyüköztürk oldu.

Yarışma sonrasında dereceye giren yarışmacılara 2 Haziran Kurtuluş Bayramı günü resmi törende ödüllerinin verileceği ve ayrıca katılan tüm yarışmacılara 2 hafta boyunca kullanabilecekleri Kozan Belediye Sineması ücretsiz giriş bileti hediye edileceği bildirildi. Yarışmacılara ayrıca forma hediye edildi.

Koşunun birincileri Şifa Yılmaz ve Alper Topçudan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e ve belediye yetkililerine teşekkür ederken, galibiyetlerinden duydukları memnuniyeti de dile getirdiler.

Kurtuluş koşusunu Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Şenöz, Mustafa Duru, basın mensupları ve sporcuların aileleri yakından takip etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kötü gidişe ‘’dur’’ demek istiyor

Kötü gidişe ‘’dur’’ demek istiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık