Ana Sayfa Gündem Lise öğrencisi terör örgütünden kurtarıldı

Lise öğrencisi terör örgütünden kurtarıldı

Terör örgütünün Suriye’deki uzantılı militanları tarafından kandırılarak Suriye’deki kampa götürülen A.E. isimli lise öğrencisi, Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ikna edilerek kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 15:59
Lise öğrencisi terör örgütünden kurtarıldı

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Adana’da ailesi ile birlikte yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi A.E.isimli şahsın ailesinin çocuklarının kayıp olduğuna dair başvuruda bulunulması üzerine, Jandarma ekipleri tarafından çok yönlü ve titiz bir araştırma başlatılmış ve araştırma neticesinde A.E. isimli şahsın militanlar tarafından yüksek kazançlı iş ve lüks hayat vaadiyle kandırılarak Şanlıurfa ili üzerinden yasadışı yollarla Suriye’ye geçiş yaptırıldığı tespit edildi.

 

Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda A.E.’ye ulaşılarak herhangi bir suça karışmadan ikna edilmesi çalışmalarına başlanılmış ve uzun süren uğraşlar sonunda şahıs kendisine militanlarca vaat edilen şeylerin aldatmacadan ibaret olduğu kanısına vararak geri dönmeyi kabul etmiş ve 06 Aralık 2013 tarihinde Türkiye’ye giriş yaparak Adana İl Jandarma Komutanlığına teslim olduğu belirtildi.

 

Teslim olan 17 yaşındaki lise öğrencisi Jandarmadaki işlemlerin ardından herhangi bir eyleme katılmadığının tespit edilmesi üzerine sevk edildiği adli makamlarca ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

 

Çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan aile yaşanan bu olumsuz olaylar sonucunda çocuklarına kavuştukları için kendilerini şanslı hissettiklerini, ancak yaşadığı olaylar sonucu A.E.’nin psikolojisinin bozulduğunu, ne pahasına olursa olsun çocuklarının eğitimine devam edeceğini belirtmiştir. A.E. ise yaptıklarından büyük pişmanlık duyduğunu ve tek isteğinin okulunu bitirmek olduğunu beyan ederek, kendisini teslim olmaya ikna eden Jandarma ekiplerine teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasat geldi ama hala fiyat yok

Hasat geldi ama hala fiyat yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık