Ana Sayfa Yaşam LÖSEV Adana açıldı

LÖSEV Adana açıldı

Lösemili çocuklarımızın ücretsiz tedavilerine, sosyal ve psikolojik gelişimlerine, eğitimlerine destek vererek, onları güçlü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen LÖSEV, Adana İrtibat Ofisi ile Türkiye’de yerinden sunduğu hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı 14:33
LÖSEV Adana açıldı

Adana İrtibat Ofisi’ne kayıtlı hastaları Vakfın ücretsiz tedavi olanaklarına yönlendirmenin yanı sıra eğitimler de verilecek. Lösemili çocukların anneleri içinse bir üretim atölyesi kurulacak. Bu atölyeler bir yandan hasta çocukların ailelerine sosyal güvence ve gelir sağlarken, diğer yandan da uğraş tedavilerine katkıda bulunmaktadır.

 

Binlerce lösemili aileye karşılıksız destek veren LÖSEV, ücretsiz tedavi hizmetleri, 12 ay boyunca taze et ve et ürünleri yardımları, sağlık-eğitim bursları, giysi gıda yardımları, ilaç kömür ve yol parası desteklerini aralıksız sürdürmektedir. Diğer kanserli çocuklara da maddi yardımların yanı sıra kan, ilaç, giysi yardımında bulunan Vakıf, bütün erişkin kanser hastalarına sosyal destekler, ilaç destekleri sağlamaktadır.

 

27 Ekim Cumartesi günü, İstasyon Meydan’ından LÖSEV kurucusu Hematolog & Onkolog Dr. Üstün EZER, lösemili çocuklar ve aileleri, Adana protokolü, Adana halkı, kurum temsilcileri, basınından da yoğun katılımı ile coşku içinde başlayan LÖSEV Korteji Atatürk Yüzme Havuzu Tenis kortundaki açılış etkinlikleriyle devam etti.

LÖSEV kurucusu Hematolog & Onkolog Dr. Üstün EZER’ yaptığı konuşmada  “Lösemi tedavisinde ki başarı oranlarının LÖSEV ile %92 lere çıktığı ve dünyada ki başarı oranları ile yarışıldığını, Adana da LÖSEV’e en iyi şekilde sahip çıkılacağını vurgulayarak tüm destek veren kurum ve kuruluşlara, gönüllülere teşekkürlerini iletti.

İlk sahne alan LÖSEV Çocuk Korosunun mini konseri ile başlayan etkinlik katılımcılardan büyük alkış aldı.

 

Çukurova jimnastik İhtisas Kulübü, Atakent İMKB Lisesi öğrencilerinin gösterisi, Belediye Bandosunun gösterisi ile tam bir festival havasında geçen açılış daha sonra LÖSEV in markası LSV Dükkan ve ofislerinin bulunduğu binada kurdele kesme töreni ile son buldu…

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Adana mutfağı çok daha ünlü hale gelebilir”

Karalar, “Adana mutfağı çok daha ünlü hale gelebilir”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık