Ana Sayfa Gündem Mağdur öğretmen adayı Sözlü'den destek istedi

Mağdur öğretmen adayı Sözlü'den destek istedi

Adana’da sınav giriş belgesindeki fotoğrafla saç rengi uyuşmadığı için KPSS’ye alınmayan ve bu nedenle gözaltına alınıp, öğretmen olma hayalleri ertelenen Pelin Derya Çetinkaya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 18:52
Mağdur öğretmen adayı Sözlü'den destek istedi

Sınava giriş hakkının elinden alındığını belirten Çetinkaya, sınav hakkı verilmesini ya da atama yapılmasını talep ettiğini fakat olumlu yanıt alamadığını ifade etti. Şubat’ta bir atama daha yapılacağını kaydeden Çetinkaya, Başkan Hüseyin Sözlü’den destek istedi.

Konuyla ilgili olarak Türk Mahkemelerinde adaletin tecelli edeceğine inandığını söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Böyle bir zamanda bu çağ dışı uygulamayı şiddetle kınıyoruz.  Ümit ediyoruz ki böyle bir uygulamaya vesile olanlar cehaletlerinden bunu yapmış olsunlar. Başka bir nedenle böyle bir uygulamaya gidilmişse ülkemiz adına bu daha üzüntü vericidir ve daha içinden çıkılmaz bir durum oluşur. Genç bir öğretmen adayının istikbalinin karartılmaya çalışılması, onun önünün kesilmesi kabul edilemez. Yıllardan bu yana içinde aşkla beslendiği, heyecanla hazırlandığı öğretmenlik mesleğine, yasaların tarif ettiği şekilde başlama metoduna engel konularak zarar verilmesi çok üzücü. İnşallah yakın bir zamandaki bir imtihanda bunu telafi eder ama uğradığı haksızlık konusunda da yapanların yanına kar kalmaması gerekir. Türk Mahkemelerinde adaletin tecelli edeceğine, sorumluların cezalandırılıp, öğretmen adayımızın haklarının teslim edileceğine inanıyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık