Zeydan Karalar

Ana Sayfa Spor Masa Tenisi kursları devam ediyor

Masa Tenisi kursları devam ediyor

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan “İl Spor Yaz Okulları Masa Tenisi Kursu" devam ediyor.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2018 Pazartesi 12:32
Masa Tenisi kursları devam ediyor

Bölge Antrenörü Tuncay Bozkurt, 5 Ocak Fatih Terim Stadı türbün altı spor salonunda haftanın 3 günü gerçekleştirdikleri Masa Tenisi Kursuna toplamda 150 kız ve erkek sporcunun katıldığını söyledi.

Kurslara her yaştan sporseverin ilgi gösterdiğini ve günde 2 seans olarak eğitim verdiğini belirten Bozkurt,  Masa tenisinin aile sporu olduğunu ve her yaşta, herkesin yapabileceğini belirterek konuşmasında şunlara yer verdi:

"Kurslarımızda herhangi bir ücret almıyoruz. Masa Tenisi yılın 12 ayı yapılacak bir spordur. Hepsinden önemlisi de herkesin her yaşta yapabileceği bir spordur. O nedenle önceliğimiz masa tenisi sporunu yaygınlaştırmak olacaktır. Hedefimiz, bu spora gönül veren insanlara fırsat sunarak ve kulüplerde lisanslı sporcu olmalarını sağlamaktır. Aileler, öncelikle kendileri masa tenisi oynayarak çocuklarına rol model olmalı.”

Bozkurt, kendisiyle birlikte  Masa Tenisi Bölge Antrenörleri Mustafa Kanat ve Kubilay Mengüç ile birlikte öğrencilere Masa tenisinin genel kurallarını öğrettiklerini kaydederek, sporun incelikleri noktasında da yardımcı oluyoruz dedi. Ayrıca hedeflerinin, çocuklara sporun yanı sıra sosyal ve kültürel olarak da gelişim kazandırmak olduğunun altını çizdi.

Bozkurt; tesis, malzeme ve diğer sorunların çözümüne katkılarından dolayı Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a ve tesis görevlilerine teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vali Demirtaş'tan Kürek Milli Takımı'na ziyaret

Vali Demirtaş'tan Kürek Milli Takımı'na ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık