Ana Sayfa Gündem Masal kahramanları bu parkta buluşuyor

Masal kahramanları bu parkta buluşuyor

"Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Masal Parkı"ndaki çalışmalar sürüyor. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğündeki parkta, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Keloğlan, Hacivat ve Karagöz, Kül Kedisi, Pinokyo gibi birçok masal kahramanları bulunacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 14:51
Masal kahramanları bu parkta buluşuyor

Çukurova İlçe Belediye Meclisi üyeleri tarafından, Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat edildiği hastanede hayatını kaybeden ve organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan bir park yapılması yönünde teklifler gelmiş, Başkan Yıldıray Arıkan da “Mavi Çocuk Ali Utku Yücel’ adında bir masal parkı yapılması konusunda çalışma başlatmıştı. Çukurova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan projelendirme çalışmalarının ardından “Mavi Çocuk Ali Utku Yücel’in adını taşıyan parktaki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

 

Küçük bedeniyle 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adının ölümsüzleştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, “Ali Utku’nun ölümü hepimizi derinden üzdü. Ancak, o küçücük bedeniyle 3 kişiye daha hayat vererek adını da ölümsüzleştirmiş oldu. Bizde Çukurova Belediyesi olarak ilçemizde Mavi Çocuğun adının yaşatılması anlamında bir park yapıyoruz” dedi. Yurt Mahallesi Mahfesığmaz Postanesi yanındaki yaklaşık 10 bin metre kare büyüklüğündeki boş alanın parka dönüştürülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Ali Utku’nun adına yakışır bir park olacak. Pamuk prenses ve yedi cüceler, keloğlan, hacivat karagöz, kül kedisi, pinokyo gibi masal kahramanlarının karekterleriyle parkımızı donatacağız. Bununla birlikte parkta dinlenme alanları, süs havuzları, su değirmeni ve kamelyalar da olacak” dedi.

Başkan Yıldıray Arıkan parkın önümüzdeki günlerde hizmete açılacağı müjdesini verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık