Ana Sayfa Spor Masterler Spor Kulübü'de 5 Ocak Yarı Maratonu'na katılacak

Masterler Spor Kulübü'de 5 Ocak Yarı Maratonu'na katılacak

Adana Masterler Spor Kulübü Başkanı Necmi Tadır, 5 Ocak 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek “4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu”na 70 üyelerinin tamamıyla katılarak, kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacak maratona katılarak destek vereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 10:02
Masterler Spor Kulübü'de 5 Ocak Yarı Maratonu'na katılacak

Tadır, henüz 4 yıl önce spor sevdalısı bir grup arkadaşlarıyla kulübü kurduklarını, şu anda 70 üyelerinin bulunduğunu, üye sayısının sürekli arttığını, yurtiçi ve yurtdışında katıldıkları spor etkinlikleriyle Adana’nın sesini duyurduklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü eski Milli Atlet Fazlı Bayram Hadi’nin Adana’da ilk kez düşman işgalinden kurtuluşu anısına yarı maraton başlattığını ve bu yıl dördüncüsü yapılacağını, ayrıca kulübün kuruluş aşamasından günümüze kadar kendilerine her konuda destek verdiğini ifade eden Tadır, şöyle devam etti:

“Kulübü kurmamızda ki tüm amacımız; sağlıklı yaşam için sporda devamlılık ve süreklilik gerektiğini, bunun yaşam biçimi olmasına dikkat çekmek. Şu anda aralarında öğretim üyesi, doktor, esnaf, sanayici, avukat, öğretmen, işçi, teknisyen gibi  çeşitli meslek gruplarından oluşan üyelerimiz ve sporcu  arkadaşlarımızla sporu ortak noktamız kabul ederek  birlikteliğimizi artırmayı hedeflemekteyiz. Üyelerimizin hemen hemen tamamı Balkan Şampiyonası ve uluslararası yarışmaların yanı sıra Türkiye’de Avrasya, Kapadokya, Şanlıurfa, Tarsus, Antalya, Samsun 19 Mayıs, Ankara Eymir Gölü, Bozcaada, Darıca, Çayırova maratonlarına katılarak önemli dereceler elde ediyorlar. 5 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek “4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu’na 70 üyemizin tamamı katılacak. Kentimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan maratona destek vereceğiz.”

Tadır, üyelere yönelik, Çukurova Üniversitesi ve diğer sağlık kuruluşları temsilcilerinin desteğiyle beslenme, sağlık, spor yaralanmaları, sporun insan üzerindeki yararları konusunda seminerler gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Galibiyet hasreti 5 maça çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık