Ana Sayfa Eğitim MEB’den yeni “Personel Görev Tanımlaması”

MEB’den yeni “Personel Görev Tanımlaması”

CHP'li Gürer, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, Bakanlıkta farklı statülerde çalışan personelin “Eğitim çalışanı” olarak adlandırılması için bir çalışma yapılıp yapılmadığınız sordu

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2021 Cuma 11:53
MEB’den yeni “Personel Görev Tanımlaması”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, aralarında hizmetli, memur, teknisyen gibi çalışanların da bulunduğu farklı statülerde görev yapan personelin, “Eğitim çalışanları” olarak adlandırılması yönündeki talebini içeren soru önergesi verdi.

CHP’li Gürer, önergesinde, “Hizmetli, memur, V.H.K.İ. teknisyen, şef, kadrolu usta öğretici, şoför vb. tüm çalışanların “eğitim çalışanları” olarak adlandırılması ve personel görev tanımlarının yeniden yapılması düşünülmekte midir?” şeklindeki sorusuna yanıt istedi.

BAKAN ÖZER, OLUMSUZ YANIT VERDİ 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Hizmetli, memur, V.H.K.İ. teknisyen, şef, kadrolu usta öğretici, şoför vb. tüm çalışanların eğitim çalışanları olarak adlandırılması ve personel görev tanımlarının yeniden yapılmasına ilişkin çalışmamız bulunmamaktadır” şeklinde açıklama yaptı. 

Önerge sahibi CHP Milletvekili Gürer, Milli Eğitim Bakanlığında farklı adlarla çalıştırılan tüm personelin aslında Milli Eğitim çalışanı olduğuna dikkat çekerek, “Bu konuda çok talep var. Çalışanların büyük çoğunluğu personel görev tanımlaması yapılmasını istiyor. Ancak Sayın Bakan bu taleplere duymazlıktan gelmiş olacak ki, soru önergemize olumsuz yanıt verdi” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık