Ana Sayfa Eğitim Memur-Sen'den Adana İl Milli Eğitim Müdürü'ne ziyaret‏

Memur-Sen'den Adana İl Milli Eğitim Müdürü'ne ziyaret‏

Memur-san Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 21:29
Memur-Sen'den Adana İl Milli Eğitim Müdürü'ne ziyaret‏

Memur Sen Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan, ziyaret sırasındaki konuşmasında “Adana’mıza hoş geldiniz. Buradaki göreviniz size ve Adana2daki eğitim camiasına ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Biz Adana’da eğitimde hizmete ve başarıya susamış durumda olduğumuzdan, daha önce görev yaptığınız Sivas ve diğer vilayetlerimizdeki başarılı çalışmalarınızı ileri taşıyarak burada da istiyoruz'' dedi.

Başkan Erdoğan, “Memur Sen’in 750 000 üye sayısıyla Türkiye’nin'nin yanı sıra Adana’da da 17 bin  000 üye sayısıyla en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu vurguladı. ''Bu başarı Milletin değerleri ile barışık samimi hizmet etme sonucunda kamu çalışanlarının tercihleriyle oluşmuştur'' diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz memurlar adına toplu sözleşmenin önemli kazanımlarla mutabakatla sonuçlandı. Kazanımları görmezden gelerek o zaman eleştiren medya, anlaşmanın uygulamasının başladığı Ocak ayında sendikamızı söylemeden memurların kazanımlarının verilişini duyurmuştur. Toplu sözleşme il taban aylıkta brüt 175, çalışanlarda net 123, emeklilerde net 146 Lira zam gerçekleşti. Emeklilik tazminatının çarpanında % 17 lik bir artış gerçekleşmiştir. Diğer özlük haklarla ilgili olarak gelişmeler var olup, yılda iki defa toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulları vasıtasıyla alınmaya devam edilmektedir. Söz konusu Kamu danışma kurulları ile memurlarımızın taleplerini sürekli gündemde tutarak, takipçisi olmaktayız. Çalışanlarının haklarını iyileştirmek gibi görevlerinin olduğunu, bunun yanında değerlerimiz anlamında Ülkemizin ve Milletimizin Milli ve inanç değerlerine, Millete ve Millet İradesine sahip çıkan anlayışla sendikacılık yapıyoruz.''

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da “sendikaların ülkemizde çok önemli görevler üstlendiğini, ülkemizin her yönüyle kalkınmasına katkı koyar duruma geldiklerini ve yaptıkları bilimsel çalışmalar sonucu önerilerle eğitimimize konulan katkıyı göz ardı etmemiz mümkün değildir. En önemlisi de ülkeye yararlı insan yetiştiren kurumlar haline geçmiş olmalarıdır.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık