Ana Sayfa Yaşam Menopoz Okulu açılıyor

Menopoz Okulu açılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi iş birliğiyle Menopoz Okulu açılması konusunda protokol imzalandı.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2016 Perşembe 03:41
Menopoz Okulu açılıyor

Kadın Sağlığı ve Farkındalık Eğitimleri kapsamında Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci, söz konusu iş birliğiyle 1 yıl boyunca Adana’da 15 ilçe kapsamında çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Tenikeci, “Menopoz başta olmak üzere, kadınsal kanser türleri, psikolojik destek, sağlıklı beslenme ve gebelik eğitimleri gibi halk sağlığıyla ilgili eğitim programlarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Ç.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Polat, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin içinde olduğu tüm projelere seve seve ve gönüllü olarak dahil olacaklarını ifade ederek, “Halk sağlığı ve bilgilendirme eğitimlerinin artması ile daha bilinçli, daha sağlıklı ve daha sosyal bir topluma adım atılacak. İş birliği protokolü bu anlamda çok önemli” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçelerin tamamında gerçekleştirilecek çalışmaların toplum sağlığına olumlu katkı yapacağına inandığını belirterek, konuyla ilgili farkındalık oluşturmanın dahi önemli olduğuna vurgu yaptı.

5 hafta sürecek Menopoz Okulu, pilot bölge olarak Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde başlayacak. Cumhuriyet Parkı Okuma Salonu’nda gerçekleştirilecek eğitimler sonunda katılımcı kadınlara sertifikaları verilecek.

Protokol törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Dekan Prof. Dr. Sait Polat, Doç. Dr. Evsen Nazik, Öğretim Görevlisi Dr. Ebru Gözüyeşil, Adana Kent Konseyi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci ile Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sokak düğünlerine izin verilmesin

Sokak düğünlerine izin verilmesin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık