Ana Sayfa Gündem Mezarlıkta işgal önlendi

Mezarlıkta işgal önlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Zeytinli Mahallesi (Köyü) Mezarlığı’nda izinsiz olarak gerçekleştirilen aile mezarlığı uygulamasına ve briketle mezarlık çevrilmesi işlemine son verdi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 14:06
Mezarlıkta işgal önlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın Zeytinli Köyü Mezarlığı’nda tahribat gerçekleştirdiği yolunda bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığı ifade edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Cemalettin Kaya, Zeytinli Köyü Mezarlığı’nda bazı şahısların gelişigüzel aile mezarlığı çevirdiğini belirterek, izinsiz yapılan bu işlemin, muhtar ve köylülerin talebi ve belediyeye yapılan resmi başvurunun değerlendirilmesinin ardından, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce engellendiğini söyledi. Cemalettin Kaya, “Cenazesi olmayan şahıs 5 kişilik, 10 kişilik yer çevirmiş. Tespitlerimiz, köy muhtarının resmi talebi ve köy sakinlerinin isteği üzerine böyle bir çalışma yaptık. İşgalin ortadan kaldırılması ve biriketlerin alınması için anons yaptırdık. Yer çevrilmesinin önlenmesi ve mezarlıkta köy sakinlerinin hakkını korumak için süre de verildi.

Çevrildiği yerleri kaldıran kaldırdı, kaldırmayanlar için biz harekete geçtik. Öne sürüldüğü gibi mezarların üzerine moloz bırakılması söz konusu değil. Vatandaşı mağdur edecek işlem gerçekleştirmedik. Muhtarın ve Zeytinli sakinlerinin isteği, ayrıca resmi başvurusu üzerine harekete geçtik. Onların fikirlerini de alıp öyle karar verdik. ‘Allah razı olsun’ dediler. Daha sonra da düzenleme gerçekleştirip, mezarlığı tertemiz şekilde halkımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık