Ana Sayfa Siyaset MHP Adayı Sözlü'nün seçim aracına silahlı saldırı

MHP Adayı Sözlü'nün seçim aracına silahlı saldırı

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün seçim aracına silahlı saldırı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2014 Perşembe 14:12
MHP Adayı Sözlü'nün seçim aracına silahlı saldırı

Seçim çalışmaları kapsamında 19 Mayıs mahallesinde düzenlenen bir ev toplantısına katılan Başkan Sözlü’nün seçim işleri için kullanılan anons minibüsüne akşam saat 20.00 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi.

19 Mayıs mahallesinde Hüseyin Sözlü’nün ev toplantısı yaptığı sırada 15-20 kişilik bir grup gelerek olay çıkarmak istedi. Korumaların güvenlik önlemleri neticesinde başarılı olamayan grup bir süre sonra dağıldı.

Ancak daha sonra ev toplantısının yapıldığı bölgeden ayrılmak üzere olan ve içersinde 5 görevlinin bulunduğu seçim minibüsü kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırıda görevliler yara almazken seçim minibüsünde silahlı saldırıdan dolayı hasar meydana geldi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hüseyin Sözlü, silahlı saldırıyı kınayarak " Adana’nın her mahallesi, her karışı çalışma alanımız içerisindedir. MHP'nin yerel iktidarında ve kendi Belediye Başkanlığında Adana'da ‘kurtarılmış mahalle’ ve girilemeyen sokak kalmayacaktır. Adana huzurun ve Devletin hâkim olduğu, insanların güvenliğinin sağlandığı bir şehir olacaktır." dedi.

 

Başkan Sözlü açıklamasında şunları söyledi:

 

“Yüreğir İlçesi’nin 19 Mayıs Mahallesi’ndeki toplantımızı gerçekleştirdiğimiz esnada içerisinde 5 arkadaşımızın bulunduğu anons aracımız hedef alınarak dün saat 20.00 sıralarında öldürme kastıyla silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Burasının bir buçuk ay önce Büyükşehir Belediyesi Otobüs Şoförü Ali Köse’nin saldırıya uğrayarak şehit edildiği bölge olması çok manidardır. Ancak bu tür saldırıların çalışmalarımızı olumsuz etkilemeyeceğini herkesin bilmesini istiyorum. Saldırıya rağmen toplantımızı başarıyla gerçekleştirdik, bundan böyle de devam ettirmekte kararlıyız. Bizim anlayışımızda kurtarılmış bölge kavramı yoktur. Böyle bir şeyi kabul etmemizi kimse beklemesin.  Belediye Başkanlığımız döneminde Adana’da kurtarılmış mahalle veya bölge kavramı kalmayacaktır. Adana,  huzurun ve kardeşliğin kaynaşmanın ve güvenin hâkim olduğu bir şehir olacaktır. Bir buçuk ay önce bir kamu çalışanının şehit edilmesine ve dün beş gencimizin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmasına rağmen,  açılım süreci zarar görmesin diye göz göre göre devleti zafiyeti uğratanlar, bundan sonra da olabilecek her türlü olumsuzluğun sorumlusu olacaklardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık