Ana Sayfa Siyaset MHP'li adaylar borsayı ziyaret etti

MHP'li adaylar borsayı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İlçe Belediye Başkan Adaylarından Sarıçam Adayı Av. Bilal Uludağ, Çukurova Adayı Ali Uğur Akbaş, Yüreğir Adayı Yücel Bayram, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, Sarıcam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Yüreğir ilçe Başkanı Hüseyin Tomlukolcu ve Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı Adana Ticaret Borsası’nı ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 11:21
MHP'li adaylar borsayı ziyaret etti

Adana Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda söz alan Borsa Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Borsası olarak tüm adayların projelerini burada anlatmasını istediklerini belirterek, Adaylara başarılar diledi.

Bilgiç, Adana’nın son dönemlerde çok kan kaybettiğini de sözlerine ekleyerek, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’ye bu konuda ne tür projeleri olduğunu sordu.

 

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan ise, Adana’da Belediye Başkan Adayı olan tüm adaylara başarılar dileyerek, adayları burada ağırlamaktan memnun olduklarını belirtti.

 

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ise öncelikle kendilerini ağırlayan Ticaret Borsası yönetimine ve meclis üyelerine teşekkür ederek, “demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerdir. Bu yüzden biz demokrasiyi önemsiyoruz. Ceyhan’da üç dönemdir çizgimi değiştirmeden Belediye Başkanı seçildim. Ama hiçbir zaman partizan olmadım. Belediye Başkanı’nın partisi olmalıdır ancak partizan olmamalıdır. Seçildikten sonra o şehirde yaşayan herkesin Belediye Başkanı O’dur. Bu felsefeyle biz üç dönemdir Ceyhan’da Belediye Başkanı seçildik. Yeni yasayla birlikte Adana artık tam anlamıyla bir Büyükşehir oldu. Bunun için Adana’nın ekmeğini yemiş, bereketli topraklarda büyümüş bir siyasetçi olarak bunu kendimize bir görev bildik. Bunun için yola çıktık. Yapacağımız projeler Adanalıların takdirine kalmıştır” dedi.

 

Başkan Sözlü, ekonomik bağlamda Adana’nın hak ettiği noktadan çok uzaklarda olduğunu belirterek, “Adana’nın bu geri kalmışlığını bitirip ve yeniden şahlanması için öncelikle Adanalı iş adamlarımıza Adana’ya nasıl yatırım yaptırırız bunun hesabını yaptık. Hatta birçoğu ile de bire bir görüştük. Onlar Adana’ya hizmet yapmaya dünden razılar, istediklerini de biliyoruz. Onlar paralarını Adana’da kazanacaklarından eminler. ancak istikrar istiyor, güven istiyorlar. Biz de onlara Ceyhan’ı örnek gösterdik. Ceyhan’daki iş adamlarımızla görüştürdük. Son derece memnun oldular. Adana, üreticisiyle, tüketiciyle; işleyeni ve pazarlayanları ile bir bütün olacak ve yine o eski başarılı günlerine dönecektir” şeklinde konuştu.

 

MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı, Yücel Bayram, ise kendisinde yıllarca adana Ticaret Odasında yönetim kurulu üyesi olarak bulunduğunu belirterek, “Yüreğir’i ranta kurban etmeyeceğiz. Hüseyin Başkanımla birlikte yeni bir Yüreğir’i yeniden inşa edeceğiz” dedi.

 

Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş da projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık