Ana Sayfa Siyaset MHP’li Karakaya, polise, jandarmaya tercüman oldu

MHP’li Karakaya, polise, jandarmaya tercüman oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Kolluk görevlilerimize Avrupa Birliği şartlarında bir çalışma ortamını vermek zorundayız” dedi.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2016 Cuma 00:00
MHP’li Karakaya, polise, jandarmaya tercüman oldu

Karakaya, Meclis’te görüşülmekte olan Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulmasıyla ilgili yasa tasarısı üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, Kolluk Kuvvetlerinde görev yapan herkesin yıllardır şikayet ettiği önemli sorunları Meclis gündemine taşıdı. Kolluk Kuvvetleri mensuplarının sorunlarına duyarsız kalan teklife dair “Hizmet kalitesini, kolluk görevlilerinin hizmet kalitesini artırmak istiyorsak önce sürece bir bakmamız lazım” diyen Karakaya, şunları söyledi:

“ÇALIŞMA ORTAMI AB ŞARTLARINDA OLMALI”

“Biraz önce kuliste görev yapan polislerle görüştüm, on iki saat görevdeler, 12-12 çalışıyorlar. Bunların çalışma şartlarını, özlük haklarını düzeltmeden, çalışma ortamını iyileştirmeden kolluk hizmetlerinin kalitesini artırmamız mümkün değildir. Eğer Avrupa Birliği şartlarında bir gözetim ve denetim yapmak istiyorsak; o zaman kolluk görevlilerimize de Avrupa Birliği şartlarında bir çalışma ortamını vermek zorundayız. Biz burada bunları konuşmuyoruz, neyi konuşuyoruz? Yükleri daha da ağır hâle getirecek ama sonuçlar üzerinden sorgulamaya gidecek hususları, konuları konuşuyoruz.”

EK GÖSTERGE, FAZLA MESAİ, İKİNCİ EMİR…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, devamla “Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde en ağır çalışma şartları olan güvenlik görevlileri bizim güvenlik görevlilerimiz; polislerimiz, askerlerimiz, jandarmamız, sahil güvenlik görevlilerimiz. Bunlarla ilgili özellikle polislerin ek göstergelerinin 3600'e çıkarılması, ikinci emir uygulamasının yeniden gözden geçirilmesi, diğer özlük haklarının düzeltilmesi, fazla mesaiyle ilgili mesai ücreti ödenmesi belki yapılabilecek çok düşük, en basit olarak ifade edebileceğimiz düzeltmeler olacaktır.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık