Ana Sayfa Spor Milli sporculara devlet desteği sözü

Milli sporculara devlet desteği sözü

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Şarıçam Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde Adanaspor ile Adana Demirspor’da geçmiş dönemlerde başarılı futbollarıyla iz bırakan “Efsane Futbolcular Köşesi”nin açılışında hazır bulunan genç milli atletlerle sohbet etti.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 12:33
Milli sporculara devlet desteği sözü

Coş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Şarıçam Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde Adanaspor ile Adana Demirspor’da geçmiş dönemlerde başarılı futbollarıyla iz bırakan “Efsane Futbolcular Köşesi”nin açılışında milli sporcularla bir araya gelydi.

 

Türkiye birinciliklerinin yanı sıra aralarında sırıkla atlamada Dünya Şampiyonluğu bulunan Demet Parlak’ın da bulunduğu Milli sporcular Zekicem Tenebüken,  Gülşen Yıldırım, Ferhat Tunc ve Mustafa Berkay Gürmeriç’i , Vali Hüseyin Avni Coş ile tanıştırdı.

 

-KENTLERİN TANITIMINDA SPORUN ÖNEMİ-

 

Sporculara öncelikle eğitimlerini ihmal etmeden sporu sürdürmelerini isteyen Vali Coş, kentlerin ve ülkelerin tanıtımında sporun önemine değinerek, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Sporda kentimizin adını duyuran sporcu ve kulüplerin her zaman yanındayız. Sizlerden daha önemli başarılar bekliyoruz.  Valilik, ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizlerin bir görevi de  tesis, malzeme, beslenme konusunda  yetenekli, elit sporcuları destek olmaktır” dedi.

 

Vali Coş, Adana’nın organizasyon konusunda deneyimli kadrolara sahip olduğunu, bunun Akdeniz Oyunları’nda kanıtlandığını, uluslararası her türlü müsabakalara ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi,  Vali Coş’un direktifleriyle Adana’yı spor kenti yaptıklarını, başta Akdeniz Oyunları olmak üzere diğer uluslararası müsabakalarda organizasyonlardan tam not aldıklarını belirterek,  hazırladıkları projelere, spora verdiği değer ve önem nedeniyle Vali Coş’a teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şimşek kampa giriyor

Şimşek kampa giriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık