Ana Sayfa Yaşam Minikler cam füzyon tasarımı yaptı

Minikler cam füzyon tasarımı yaptı

Ekinfen öğrencileri ünlü cam füzyon sanatçısı Nesrin Koç’la birlikte cama hayat verip, yılbaşı hediyelerini kendi elleriyle hazırladılar

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe 11:38
Minikler cam füzyon tasarımı yaptı

Ekinfen Koleji öğrencileri, çalışmalarıyla cama hayat veren sanatçı olarak tanınan Nesrin Koç’la birlikte yeni yıl hediyelerini hazırladılar. Türkiye’nin tanıdığı cam füzyon tasarımcısı Nesrin Koç’un öğrenciler için hazırladığı cam paletler, minik cam parçalarıyla süsleme yapan Ekinfenli küçüklerin elinde yılbaşı hediyelerine dönüştü.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 220 Ekinfen Öğrencisi, Art Nesrin Atölyesi’nde cama şekil verdi. Nesrin Koç’un Ekinfen Koleji öğrencileri için hazırladığı cam paletler üzerine, minik cam parçaları kullanarak süsleme yapan küçükler, noelbaba, ev, hediye paketi, robot ve benzeri şekiller oluşturdular. Her öğrencinin kendi hayal gücünü ve yaratıcılığını kullanarak yaptığı şekillerle birbirinden güzel yılbaşı hediyeleri ortaya çıktı.

Ekinfen Okulları Kurucusu Ferdane Bayıldıran, müfredat eğitiminin son derece tecrübeli ve yetenekli öğretmenler tarafından verildiği Ekinfen’de öğrencilerin yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştirecek, onları hayatta birebir karşılaşacakları sorunlara karşı hazır hale getirecek ve zekalarını geliştirecek faaliyet ve etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi. Bayıldıran, “Öğrencilerimiz kendi yeniyıl hediyelerini yaptı. Cam füzyon tasarımlarıyla adını Türkiye’ye duyuran Adanalı sanatçımız Nesrin Koç’un çocuklarımıza kazandıracağı çok şey olduğunu bilerek, öğrencilerimizi sanatçımızla buluşturduk. Böylece çocuklarımız farklı bir sanat türüyle tanıştı ve kendi yeniyıl hediyelerini kendileri hazırladı. Okulumuzda da 18 atölyede öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetme ve geliştirme çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık