Ana Sayfa Yaşam Miniklerin gösterisi büyüledi

Miniklerin gösterisi büyüledi

Çukurova Belediyesi semt kreşlerinde eğitim gören çocukların 23 Nisan gösterisi, büyük beğeniyle izlendi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:53
Miniklerin gösterisi büyüledi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çocukların Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi gerektiğini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çukurova Belediyesi’ne bağlı semt kreşlerinde eğitim gören çocuklar gösteri yaptı. Orhan Kemal Kültür Merkezi’ndeki gösteriye öğretmenler, veliler ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de katıldı.

ATATÜRK’E BAĞLI ÇOCUKLAR

Gösteri öncesi yaptığı konuşmada, 23 Nisan’ın önemine değinen Başkan Çetin, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açan Büyük Önder Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te de Cumhuriyeti ilan ettiğini hatırlattı. Büyük Önder’in önünde, her türlü seçenek olmasına karşın, Cumhuriyet rejimini tercih ettiğini belirten Başkan Soner Çetin, çocukların Atatürk ilkelerine bağlı ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesinin önemini anlattı.

Başkan Soner Çetin, “Çocuklara ve gençlere bayram hediye eden bir başka lider yoktur. Bu nedenle, Atatürk asrın lideri seçilmiştir” ifadesini kullandı.

KREŞ SAYISI ARTACAK

Çocukların en iyi şekilde yetişmesini görev kabul ettiklerini ve semt kreşleri açtıklarını kaydeden Başkan Çetin, “Kreşlerimizin sayısı 7’ye ulaştı. Yeni dönemde de, ihtiyaç olan her yere kreş açacağız. Çalışan annelerin en büyük kaygısı, çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir yerdir. Bizim kreşlerimiz, bu anlamda çok iyi durumdadır. Ayrıca, yeni dönemde nöbetçi kreş uygulamasına geçeceğiz. Anne babalar, özel günlerinde çocuklarını gece 01:00’e kadar çocuklarını kreşe bırakabilecektir. Ayrıca özel çocukların annelerini de unutmadık. Onlar için de, haftada iki gün, 4’er saat hizmet verecek mola evlerini hizmete açacağız” dedi.

Çocukları çok sevdiğini vurgulayan Başkan Soner Çetin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından çocuklar gösterilerini sundular. Miniklerin gösterisi büyük beğeni ile izlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kocaispir, gündoğmadan işçilerle buluştu

Kocaispir, gündoğmadan işçilerle buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık