Ana Sayfa Gündem Modernevler’e modern semt pazarı

Modernevler’e modern semt pazarı

Ceyhan Belediyesi, Ceyhanlıların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2022 Çarşamba 08:38
Modernevler’e modern semt pazarı

Ceyhan Belediyesi, Ceyhanlıların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çocuk ve gençlere özel oyun ve spor alanları, asfalt çalışmaları, çocuk parkları ve yaz kursları ile dikkat çeken Ceyhan Belediyesi, bu kez de Modernevler Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekare alana sahip Pazar yerini mahallenin adı gibi modern bir hüviyete bürüdü.  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in de katıldığı çalışma kapsamında yaklaşık 12 bin kişilik nüfusa sahip toplam 4 mahallelinin alışveriş yaptığı ve aynı zamanda ilçede Pazar günü kurulan tek semt pazarına 20 tontan fazla asfalt döküldü.
“HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”
Semt pazarında bulunan tuvaleti onaran, pazarın etrafını çevreleyen duvarları boyayan, pazarcıların gölgelik ve çadırlar için kullandığı direkleri yenileyen, su giderlerini onaran Ceyhan Belediyesi’nin pazarcı esnafını ve vatandaşları sıcak havada toz topraktan, soğuk havalarda yağmur ve çamurdan, su birikintilerinden, bozuk yollardan kurtardığını ifade eden Başkan Hülya Erdem, “Pazarcı esnaf ve mahallelilerin talebi doğrultusunda Pazar yerimizi mahallenin adı gibi modern bir hale getirdik. Ekiplerimiz gece-gündüz demeden 6 günlük süre içerisinde çalışmalarını tamamladı. Pazarcılarımıza, kadınlarımıza söz verdik ve bu sözümüzü yerine getirdik. Ceyhan halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
MUHTARDAN BAŞKAN ERDEM’E TEŞEKKÜR
Başkan Erdem’e teşekkür eden Modernevler Mahalle Muhtarı Ziya Fidan da “Mahallemizin pazar yerinde çok kötü bir asfalt vardı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mahallemizin adı gibi modern bir asfalt yaptı” diye konuştu. Semt pazarı esnafı Balıkçı Ali de, “Allah razı olsun. Başkanımız yerlerimizi çok güzel yaptı. Ellerinden öpüyorum. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık