Ana Sayfa Gündem Mültecilere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevi

Mültecilere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevi

Adana bulunan geçici mülteci barınma merkezini ziyaret eden Doğu Avrupalı STK Temsilcileri, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2016 Çarşamba 16:47
Mültecilere Sahip Çıkmak İnsanlık Görevi

Avrupa Ülkelerindeki Sivil Toplum kuruluşlarının mülteciler konusunda bilgilendirilmesini amaçlayan ve "World Learning" adlı kuruluş tarafından sürdürülen program kapsamında, Adana'daki mülteci kampında incelemelerde bulunan çeşitli ülkelere mensup sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.

Programda, Doğu Avrupa Ülkelerindeki STK’lar Yer Alıyor

Slovakya, Polonya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, Litvanya ve Slovenya’dan 15 katılımcının yer aldığı program ile ilgili olarak yapılacak çalışmaları Vali Mustafa Büyük ile paylaşan Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, programın amacının mültecilerin sığındıkları ülkede karşılaşabilecekleri sorun ve sıkıntıların en asgari düzeye indirgemek olduğunu söyledi. Doğu Avrupa ülkelerindeki sivil toplum kuruluşları üyelerinin, Adana'daki mülteci kamplarını ziyaret ederek, kendilerinin neler yapabilecekleri konusunda fikir sahibi olduklarını kaydeden Adana Milletvekili Prof. Dr. Ünüvar, Türkiye olarak, diğer ülkelere örnek olacak şekilde mültecilere sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade etti.

Vali Büyük, "Mültecilere Sahip Çıkmak Bir "İnsanlık" Görevidir"

Adana Milletvekili Prof. Dr. Ünüvar ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mustafa Büyük, Türkiye ve Adana olarak mülteci konusuyla iç içe olduklarını ve çadır kentlerde misafir edilen mültecilerin, eğitim ve sağlık başta olmak üzere yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini söyledi. Sığınmacılara sahip çıkmanın, dünyanın neresinde olursa olsun  bir insanlık görevi olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, Adana Milletvekili Prof. Dr. Ünüvar ve yabancı ülkelere mensup konuklarının şahsında, sığınmacıların yaralarının sarılmasında emek sarf edecek olan Doğu Avrupa ülkelerindeki sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık