Ana Sayfa Yaşam Obezite kanseri tetikliyor

Obezite kanseri tetikliyor

Medical Park Tarsus Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Ayşe Şahika Karagöz, obezitenin kanserden kalp hastalıklarına, karaciğer yağlanmasından felçe kadar birçok hastalığa yol açabildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 22:07
Obezite kanseri tetikliyor

Avşarlar Kuruyemiş fabrikasının çalışanlarına yönelik sağlık seminerine Medical Park Tarsus Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Ayşe Şahika Karagöz konuşmacı olarak katıldı. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Karagöz, obezitenin sadece görsel bir sorun olmadığını belirterek, ‘’Obezite, kanserden kalp damar hastalıklarına, yüksek tansiyondan karaciğer yağlanmasına, astımdan uyku apnesine, kas-iskelet sistemi hastalıklarından felçe, şeker hastalığından böbrek hastalıklarına kadar birçok hastalığa yol açabiliyor.’’ dedi

ŞOK DİYETLERE ALDANMAYIN

Obezitenin tedavisi için 2 ana yöntemin olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Ayşe Şahika Karagöz, bunların diyet tedavi ve cerrahi müdahale olduğunu kaydetti. Diyet tedavisinin kişinin yaşı, yaşam şekli ve fizyolojik durumuna göre diyetisyen tarafından belirlenmesi gerektiğini anlatan Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Karagöz, ‘’Özellikle internet ve görsel medyadaki ‘şok diyet’ ‘hızlı zayıflama’ ve ‘kolay zayıflama’ gibi sloganlarla tanıtılan yöntemlere itibar edilmemeli. Diyet mutlaka bir diyetisyen gözetiminde yapılmalı’’ diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık