Ana Sayfa Gündem Öcal, Auto Center’de 3. kez başkanlığa aday

Öcal, Auto Center’de 3. kez başkanlığa aday

2008 yılında temelleri atılan ve 2010 yılında faaliyete geçen Adana Oto Galericiler Sitesi Auto Center’de, Genel Kurul heyecanı başladı. 230 işyerinin bulunduğu Site’nin kurucu Başkanı İbrahim Öcal, 11 Ocak Pazartesi günü yapılacak 3. dönem Başkanlık seçiminde tekrar aday.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 13:10
Öcal, Auto Center’de 3. kez başkanlığa aday

2 dönem üst üste Adana Oto Galericiler Sitesi’nin Başkanı seçilen ve görev süresi boyunca siteyi Türkiye'ye örnek hale getiren İbrahim Öcal, eksikliklerin yüzde 90’ını giderdiği sitede, hizmeti tamamlamak ve yeni önemli projelerini hayata geçirmek için 3. dönem Başkanlığa aday oldu. 2. dönem Başkanlık seçimine rakipsiz bir şekilde giden Öcal, 209 esnafın oy kullandığı seçimde oyların yüzde yüzünü yani 209'unu alarak tekrar güven tazelemişti.

Öcal,  2 dönemi tamamladığı görev süresini şöyle özetledi”22 Temmuz 2010'da Başkanlığa seçildim.  Görev yaptığım günden bu yana iddia ediyorum Adana Oto Galericiler Sitesi'nde hayli yol aldık. Neredeyse 400-500 bin liralık yatırım yapıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan İlçe Belediyesi, TEDAŞ, ASKİ'yi harekete geçirdik ve devletin ilgili bütün kurumlarından buraya hizmet almaya çalıştık. Bunun dışında 1. Etap, 2. Etap çakma su kuyusu çalışmaları yaptık. 80 metreden su çıkarttık. Her bir esnafımız atık su bedeli olarak ton başına 8 lira ödeyeceğine, 2 lira ödüyor.  Örneğin daha önce 200 lira atık su parası ödeyen esnaf, şimdi  50 lira ile kurtuluyor. Balcalı'nın girişindeki otopazarı iptal oldu, pazarı buraya getirdik. Oto Center içinde otopazarı kuruluyor. Burası hafta sonları da oto pazarı olarak hizmet veriyor. Hafta sonları bin civarında aracımız geliyor.  Türkiye içinde Oto Center içinde oto pazarı olan ender yerlerden birisiyiz. İçeride ekspertiz bölümü de oluşturduk, yani geldiniz, aracınızı oto pazarından yada herhangi bir galeriden aldınız aracınızı ekspertiz bölümünde gösteriyorsunuz.  Bununla ilgili Turkcell'e anten yeri verdik. Finasbank'la ATM için sözleşme imzaladık. Ve en önemlisi yıllarca bu bölgeyi bırakın, Adana’ya verilmeyen noterlik hizmetini sitemiz bünyesine dahil ettik. Kısa bir süre önce Oto Center'de hizmet vermeye başlayan 17. Noterimiz sitemizle birlikte çevreye de ciddi hareketlilik kazandırdı. Bilboard'larla ilgili reklam gelirleri elde ettik. Bunlar siteye hep gelir kaynağı oldu. Bunları yatırıma dönüştürdük.”

Hizmet kalitesini yükseltmek ve galerici esnafının sorunlarına çözüm bulmak için yola çıktıklarını belirten Öcal, bundan sonraki süreçte en önemli projelerinin Oto Center’i ikinci el üssü haline getirmek olduğunu söyledi. Öcal, ilk projesinin ise sitenin D-400 bağlantısının açılmasını sağlamak  ve ‘Gece Oto Pazarı Projesi’ni hayata geçirmek olduğunu kaydetti.

Genel Kurul, 11 Ocak 2014 Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında Adana Oto Center Yönetim ofisinde gerçekleştirilecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık