Ana Sayfa Gündem Öğrenci yurdu yap-işlet-devretçilerde!

Öğrenci yurdu yap-işlet-devretçilerde!

“Yurtları çocuklarımız kullanabilir mi?” diye sorduk ama 1 aydır belediyeden yanıt alamadık. İş başa düştü. Araştırınca bakın nelerle karşılaştık…

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:25
Öğrenci yurdu yap-işlet-devretçilerde!

Adana İl Özel İdaresi’nin kapanmasının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi’ne devir edilen Ankara Kocatepe Cami Yanındaki Adana Öğrenci Yurdu ile ilgili olarak 24 Temmuz 2019 tarihli gazetemizde Başkan Zeydan Karalar’a çağrıda bulunup ‘Yurtları çocuklarımız kullanabilir mi?’ diye sormuştuk. Aradan geçen bir aylık süreye rağmen bir tek belediye yetkilisinden yanıt gelmedi. Yanıt verilmemesinin sebebini araştırınca yurdun yap-işlet-devlet modeli olarak 8 yıllığına kiraya verildiğini öğrendik.

SANKİ BÜYÜK BİR İŞ BAŞARMIŞLAR!

Hüseyin Sözlü’nün yerel seçimlerden yaklaşık 1 yıl önce Ankara Kocatepe Camii yanındaki öğrenci yurdunun tamir ve onarıma ihtiyacının olmasından kaynaklı olarak bir işletmeciyle anlaşarak yurdun bakımını yapmak koşulu ile 8 yıl süreyle işletmesi konusunda anlaştığını öğrendik. Adanalı olup Ankara’da üniversite kazanan yoksul öğrencilere verilmesi konusunda duyarlı olunmasını istediğimizde Başkan Zeydan Karalar Beyin de bu konuya sıcak bakacağını düşündük.

CEVAP VERECEK YETKİLİ BULAMIYORSUNUZ!

Ancak gelinen noktada belediye imkanlarıyla tadilatını yapmamakta kararlı olan eski Başkan Hüseyin Sözlü’nün bu yurdu yap-işlet-devlet modeli ile bir şahsa emanet ettiğini öğrendik. Adanalılar’ın da ‘belediyenin bir binayı tamir ettirecek parası mı yoktu? Kendisi tamir ettirip yoksul öğrencilere çok cüzi paralar ile yasal yollarını da temin ederek öğrencilerin kalmasını sağlamış olsaydı kim ne söylerdi?’ sorusunu sorarak tepki gösterdiği bir öğrenci yurdu bugün 8 yıl boyunca belediyenin elinde olmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sevk ve idaresindeki belediyenin de toplumu ilgilendiren böylesine önemli bir konuda gazetede yer alan habere karşı sessiz kalması da gazetemizin belediyeye getirdiği bir eleştiri olarak gazete arşivlerinde yerini aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşsizlik en çok gençleri etkiledi

İşsizlik en çok gençleri etkiledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık