Ana Sayfa Gündem Öğrencilere Enerji Eğitimi

Öğrencilere Enerji Eğitimi

Kozan Belediyesi ‘Enerji Verimliliği Haftası’ kapsamında bir dizi etkinliğe imza atıyor.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2016 Çarşamba 23:48
Öğrencilere Enerji Eğitimi

11 – 17 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerle enerji verimliliği ve enerjinin tasarruflu kullanımı konularında öğrencilere eğitimler düzenleyecek olan Kozan Belediyesi yetkilileri ilk olarak Özel Kozan Kolejini ve Kozan Lisesini ziyaret etti.

 

Kozan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve Çevre Mühendisi Saycan Say ve SODES Gençlik Merkezi Sorumlusu Ülkay Acar’ın katıldığı eğitimlerde öğrencilere enerji tasarrufunun önemi, enerji verimliliği, alternatif enerji türleri ve geri dönüşüm hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca enerji tasarrufu hakkında hazırlanan broşürlerin dağıtıldığı eğitimler öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

 

Hızlı kentleşmenin ve sanayileşmenin büyük enerji tüketimini ve çevre kirliliğini yanında getirdiğini ifade eden Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk enerji kullanımında verimliliğin önem kazandığını belirtti. Başkan Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Enerji kaynaklarımızı, kısıtlı olmasına rağmen sınırsızmış gibi bir savurganlıkla tüketmeye devam ediyoruz. Daha az enerji tüketerek ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımları arttırarak daha yaşanılabilir bir ülke ve dünyaya sahip olabiliriz. Çünkü hepimizin üzerinde yaşadığımız dünyaya karşı görevleri var. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak istiyorsak küçük yaşlardan itibaren onlara enerji tasarrufunu ve verimli enerji kullanımını da öğretmek zorundayız. Bu amaçla belediyemizce hazırlanan broşürlerimizi bir hafta süreyle sokakta vatandaşlarımıza ulaştırdığımız gibi okullarda da öğrencilerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Genç ekibimiz okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimizi verimli enerji kullanımı ve enerji tasarrufu gibi konularda bilgilendiriyorlar.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Olası vaka artışına karşı sahra hastanesi tedbiri

Olası vaka artışına karşı sahra hastanesi tedbiri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık