Ana Sayfa Gündem Öğretmenlere, ''Öfke Kontrolü Semineri’

Öğretmenlere, ''Öfke Kontrolü Semineri’

Acıbadem Adana Hastanesi tarafından hastanenin konferans salonunda Adana’da görev yapan öğretmenlere yönelik ‘Öfke Kontrolü Semineri’ düzenlendi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2015 Pazartesi 22:02
Öğretmenlere, ''Öfke Kontrolü Semineri’

Acıbadem Adana Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog Göksu Telmaç’ın konuşmacı olduğu seminerde klasik öfke kontrol yöntemlerinin dışında olaya farkındalık açısından yaklaşıldı. Psikolog Telmaç, “Klasik anlamda öfke kontrolü dediğimiz zaman aklımıza 10’a kadar sayarak derin nefes almak ve öfkemizin yatışmasını beklemek gelir. Ancak gerçek bir öfke kontrolü için daha çok algılarımızı ve hayata bakış açımızı gözden geçirmemiz gerekmektedir” dedi.


Öfkenin sebebi olaylara yüklenen anlamlarda saklı

Çok sinirlenip öfkelendiğimizde olayların altında ne yattığına ve kişinin olaya ne anlam yüklediğine bakmak gerektiğine dikkat çeken Psikolog Telmaç, “Sizi öfkelendiren olaya ne anlam yüklediniz de bu kadar sinirlendiniz? Bu soruyu kendi kendinize sorun ve yanıtını bulmaya çalışın. Ayrıca şunu unutmayın, kendini daha iyi tanıyan ve duygularının farkında olan bireyler sadece öfkeyi değil hayatı da daha iyi yönetebilmektedirler” diyerek kişinin kendini sorgulaması gerektiğini söyledi.

Seminer, Psikolog Göksu Telmaç’ın konuşmasını tamamlamasının ardından salonda bulunan katılımcı öğretmenlerden gelen soruların tartışılarak yanıtlanması ile gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık