Ana Sayfa Gündem “OHAL’de Kadınız”

“OHAL’de Kadınız”

TMMOB 5. Kadın Kurultayı 30 Eylül’de Adana’da “OHAL’de Kadınız” başlığı altında gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2017 Pazar 11:11
“OHAL’de Kadınız”

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi’nde 30 Eylül 2017 saat 13.00’da gerçekleştirilecek TMMOB İKK Adana Çalışma Grubu Sekreteri Makina Mühendisi Arzu Özdal İdem, 5. Kadın Kurultayında TMMOB'li Kadınların sorunlarının ve çözüm önerilerinin paylaşılacağını ifade ederek Adana 5.Yerel Kadın Kurultayı'na TMMOB ve bağlı odaların tüm kadın üyelerini davet etti.

Kadın Kurultayında TMMOB İKK Adana Çalışma Grubu  TMMOB’de Kadın Örgütlenmesi (Kadın temsiliyetinin artırılması, Kadın dayanışmasının ilke ve yöntemleri vb. ) konulara değinecek Prof. Dr. Ayşe Gül Yılgör, “Olağanüstü Hal koşulları, Kanun Hükmünde Kararnamelerle yapılan düzenlemeler ve işten atmalar, Anayasa değişikliği, Savaş Koşulları, Zorunlu Göç vb. güncel siyasal gelişmelerin TMMOB örgütlülüğüne ve kadınlara yansımaları”, Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Var “Mühendislik Eğitiminde Cinsiyetçilik” hakkında görüşlerini paylaşacak.

Adana 5.Yerel Kadın Kurultayı'nın son bölümünde Kamu kurumları ve özel kuruluşlarda, yeraltı, arazi, şantiye, fabrika, ofis vb. işyerlerinde çalışan Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı kadınların çalışma yaşamında karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacak. 

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık