Ana Sayfa Gündem Okçuluk tutkunu kaymakam

Okçuluk tutkunu kaymakam

Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Adana’daki Boşnaklara okçulukla ilgili bilgiler verdi.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2016 Pazartesi 00:29
Okçuluk tutkunu kaymakam

Çanakkale’nin Biga ilçesinden Yüreğir İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Fatih Genel, tam bir okçuluk tutkunu.  Makam arabasında ok malzemelerini eksik etmeyen Kaymakam Genel, bulunduğu hemen her ortamda vatandaşlara okçulukla ilgili bilgiler aktarıyor.

Kaymakam Genel Adana Bosna Kardeşlik  Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği kahvaltısına katıldı.  Kahvaltı da Şehit Polis Memurları için Dua okundu.  Kahvaltı’nın ardından Kaymakam Genel, makam arabasından ok malzemelerini getirterek, dernek üyelerine okçulukla ilgili bilgiler verdi.

Okçuluğun İslam ve Türk tarihinde derin izler bıraktığını ve bu geleneğin yaşatılması gerektiğini belirten Genel,  Türkiye genelinde 60’a yakın kulübün geleneği yaşatmak için çalışmalarını sürdürdüğünü  ifade etti.

Türk okçuluk tarihinin en önemli isimlerinden olan Tozkoparan İskender’in Boşnak olduğunu anlatan Genel,  Adana’ya atanır atanmaz bir at çiftliği bulduğunu ve at binerek ok attığını kaydetti.

Genel, Çanakkale Biga’da görev yaptığı dönem içerisinde okçulukla ilgili çeşitli yarışmalar düzenlediklerini vurgulayarak, Yüreğir’de de Okçuluk Müsabakaları düzenlemek istediklerini de kaydetti.

Dernek Başkanı Ferhat Gezer de  dernek olarak zaman zaman üyelerle bir araya gelerek bu tür etkinlikleri düzenlediklerini, önümüzdeki günlerde de düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.

Etkinliğe, Adana Şehit  Aileleri Dernek Başkanı Emine Kunt ile üyeler katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık