Ana Sayfa Eğitim Okullar teker teker karantinaya alınıyor

Okullar teker teker karantinaya alınıyor

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Milli Eğitim Bakanlığı gerekli tedbirleri almıyor. Okullarımız teker teker karantinaya alınıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2021 Salı 09:31
Okullar teker teker karantinaya alınıyor

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Milli Eğitim Bakanlığı gerekli tedbirleri almıyor. Okullarımız teker teker karantinaya alınıyor” dedi.

Sümer, Covid 19 nedeniyle karantinaya alınan okulların sayısını ve Bakanlık tarafından alınmayan tedbirler ile ilgili konuyu Yazılı Soru Önergesi vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Sümer, şunları kaydetti:

MEB COVİD TEDBİRLERİNDE YETERSİZ

‘’Okullarda Covid -19 ile ilgili alınmayan önlemler nedeniyle karantinaya alınan sınıflar bulunmaktadır. Pozitif vakalar nedeniyle kağıt üzerinde devam eden yüz yüze eğitim fiilen ne yazık ki devam ettirilemiyor. Bu durum hem eğitimin kalitesini düşüyor hem de online eğitime erişemeyen öğrenciler olduğu için eğitimi durma seviyesine indiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı, tedbirleri arttırmalı başta öğrenciler ve öğretmenlerimiz olmak üzere aileler dahil kimsenin can güvenliğini tehlikeye atmamalıdır.”

 

OKULLARDA TEMİZLİK MALZEMELERİ EKSİK

Orhan Sümer, “Defalarca dile getirmemize, Eğitim Sendikalarının çağrı yapmasına rağmen okullardaki temizlik ve dezenfektan malzemeleri yeterli düzeyde sağlanamıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ne yazık ki bu konu da da yetersiz kalıyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimizin can güvenliği Milli Eğitim Bakanlığının alacağı tedbirlere bağlıyken daha tedbirli olmak gerekiyor. Binlerce okulda temizlik malzemesinin olmaması, gerekli malzemelerin ailelerden istenerek temin edilmeye çalışılması kabul edilemez.” Dedi

 

OKULLARDAKİ COVİD VERİLERİ AÇIKLANMIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullardaki Covid-19 verileri, kamuoyuna açık değil. Neyi kimden saklıyorlar. Aynı durum salgın başladığında da yapılmıştı. Sonunda Sağlık Bakanlığı gerçek rakamlar açıklamak zorunda kaldı.Gerçek rakamlar açıklanmalı ki ona göre önlemler alınsın. Kimse Bakanlığın alamadığı tedbirler, sağlayamadığı düzen yüzünden canıyla imtihan olmak zorunda değil. Verdiğimiz Yazılı Soru Önergesiyle bu rakamların açıklanmasını ve ona göre tedbirler alınmasını amaçlıyoruz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KYK kredileri karşılıksız verilmeli

KYK kredileri karşılıksız verilmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık