Ana Sayfa Eğitim Okuma-yazma öğrenerek hayata bir başka bakmaya başladılar

Okuma-yazma öğrenerek hayata bir başka bakmaya başladılar

Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisleri’nde çalışan ve okuma yazma bilmeyen 20 personel, açılan kurs sonucu okumayı ve yazmayı öğrendi. 3 aylık kurs sonucu okuma yazma öğrenerek sertifika almaya hak kazanan personeli kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Sizlerle gurur duyuyorum” ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2013 Pazartesi 15:11
Okuma-yazma öğrenerek hayata bir başka bakmaya başladılar

Personel için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Zihni Aldırmaz, “Böylesi önemli bir tesiste sizler gibi fedakar ve öğrenme konusunda azimli insanların çalışması çok güzel. Sizlerin de artık daha mutlu olduğunu düşünüyorum. Eğitim doğumda başlar ve ölene kadar devam eder. Hepinizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz konuşmasının ardından okuma yazma öğrenen personele tek tek sertifikalarını ve hediyelerini verdi. Daha sonra da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’ndeki törene Zihni Aldırmaz’ın yanısıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nermin Akray, daire başkanları, Tesisin İşletme Müdürü Cevdet Kurtay da katıldı.

İLKOKUL DİPLOMASI DA ALACAKLAR

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile tesiste açılan kursta okur yazar sertifikası alan personelin eğitimin ikinci etabına geçeceği 4 ay sürece bu kursta başarılı olanlara da ilkokul diploması verileceği bildirildi.

Ayrıca okur yazar olmayan diğer personel için de yeni kurslar açıldığı belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık