Ana Sayfa Gündem Ömrü boyunca bu millete önderlik etmiştir

Ömrü boyunca bu millete önderlik etmiştir

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ömrü boyunca Türk Milleti’ne önderlik yaptığını belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2021 Salı 15:29
Ömrü boyunca bu millete önderlik etmiştir

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ömrü boyunca Türk Milleti’ne önderlik yaptığını belirtti.

Uludağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yılı nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Uludağ mesajında Atatürk’ü anlamanın yolunun, hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeden, en zor anlarda bile olamaz denilenleri olur hale getirmekten, başarılamaz denilenleri başarmaktan geçtiğine vurgu yaptı.
Her 10 Kasım’da, her zamankinden biraz daha fazla artan özlem ve hasretle anarak, onun yokluğunu ve eksikliğini millet olarak hep aradıklarını belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, sonsuza kadar bağımsız ve özgür bir şekilde yaşayacağının altını çizdi.
“ÖMRÜ BOYUNCA BU MİLLETE ÖNDERLİK ETMİŞTİR”
Hayatını bu milletin istikbaline adayan vatanın istiklal ve bağımsızlığını her şeyin üzerinde tutan eşsiz karakterin adı Atatürk’tür diyen Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fedakârlığı, cesareti ve şehadeti canından aziz bilen iradesi ile ömrü boyunca bu millete önderlik etmiştir. O günün şartlarında yedi düvele karşı ortaya koyduğu destansı mücadelenin ardından, hayata geçirdiği devrimleri, çağdaş düşüncesi ve ileri görüşü ile ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için üstün bir gayret sergilemiştir. Ömrünü milletinin istikbaline adayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde, aradan geçen 83 yılda her geçen gün artan bir özlem, minnet ve saygı ile yâd ediyorum”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık