Ana Sayfa Spor Özbekistan Atletizm Milli Takımı Adana'da kamp yapıyor

Özbekistan Atletizm Milli Takımı Adana'da kamp yapıyor

Özbekistan Atletizm Milli Takımı Antrenörü Shamil Kapkaev 4 yıldır milli takımı uluslararası müsabakalara hava koşulları ve çalışma ortamı mükemmel olan Adana’da hazırladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 10:16
Özbekistan Atletizm Milli Takımı Adana'da kamp yapıyor

Kapkaev, Adana’ya gelen ekipteki sporculardan  ciritte İvan Zaytser, gülle atmada Sergey Dementiev, Grigori Kamyly ve Sofia Burhanova’nın Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlara katılan ve dereceleri bulunan önemli sporcular olduğunu kaydetti.

Yakın hedefte 2014 yılının Şubat ayı içinde Çin’de gerçekleştirilecek “Asya Oyunları”na hazırlandıklarını belirten Kapkaev,  tüm hedeflerinin 2016 yılında Brezilya’da Rio De Janeiro kentinde yapılacak Olimpiyat Oyunları olduğunu, tüm sporcularından madalya beklediğini ifade etti.

Adana’daki çalışmalardan çok mutlu olduklarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin sporun içinden gelmesinin başarılı yöneticiliğine yansıdığına dikkati çeken Kapkaev, şöyle devam etti:

“4 yıldır milli takımı uluslar arası müsabakalara hava koşulları ve çalışma ortamı mükemmel olan Adana’da hazırlıyorum. Ulaşım kolaylığı, kent merkezine yakın olması,  kondisyon merkezi, atletizm pisti, saunası, restoranı hizmetimize sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye şükran borçluyuz.  Burada 15 gün kamp yaptıktan sonra Estonya’ya geçerek orada da 15 gün kamp yapacağız.  Daha sonra da 2014 Şubat ayı içinde gerçekleştirilecek Asya Oyunları’na katılacağız. Cirit ve gülle de güçlü rakiplerimize rağmen hem Asya Oyunları’ndan hem de olimpiyat ve dünya şampiyonalarında sporcularımızdan mutlaka madalya bekliyorum.”

HADİ: “MERKEZDE TÜRK VE YABANCI 24 KEZ MİLLİ TAKIMLAR KAMP YAPTI”-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi, Adana’da 5 yıl önce kendinin hizmete geçirdiği “Atletizm Kamp Eğitim Merkezi”nin  5 yıldızlı otel konforunda ve Avrupa standartlarında olduğunu, merkezde, cimnastik salonundan, kondisyon merkezine, saunasından, engelli tuvaletine, yemekhanesinden, klimasına kadar her şeyin düşünüldüğünü belirtti.

Türkiye,Rusya,Bulgaristan,Hollanda,Irak,İran ,Ukrayna Milli takımlarının Atletizm Eğitim Merkezi’nde toplam 24 kez milli takımların kamp gerçekleştirdiğinin altını çizen Hadi, Türkiye 11,Rusya 2, Özbekistan 4, Bulgaristan  2, Hollanda , Irak, İran  ve Ukrayna birer kez kamp yaptığını sözlerine ekledi.

Hadi, 5-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen “Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası” etkinliği kapsamında antrenör semineri Atletizm Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık