Ana Sayfa Siyaset Öztürk'ten, Seyhan’daki tüm şehit yakınlarına ücretsiz ev

Öztürk'ten, Seyhan’daki tüm şehit yakınlarına ücretsiz ev

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, yeni hizmet dönemine dair gerçekleştireceği projeleri açıklamaya başladı. Başkan Prof. Dr. Öztürk’ün yeni hizmet dönemine dair açıkladığı projelerden biri var ki herkesi duygulandırıyor. Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Seyhan’da yaşayan ve birinci dereceden asker, polis ve öğretmen yakını şehit düşmüş ailelere birer daire armağan edileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2014 Pazar 11:25
Öztürk'ten, Seyhan’daki tüm şehit yakınlarına ücretsiz ev

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Mart 2014 seçimlerinin ardından başlayacak yeni hizmet döneminde gerçekleştirilecek çalışmalar arasındaki ilk projesini açıkladı. Başkan Prof. Dr. Öztürk, tüm fizibilitesi tamamlanmış projelerden ilkinin aileleri Seyhan’da yaşayan şehit asker, polis ve öğretmenlerin birinci dereceden yakınlarına birer daire verileceğini açıkladı.

Başkan Prof. Dr. Öztürk, geçmiş yıllarda yine Seyhan’da ikamet ederken kutsal vatani görevini yerine getirdiği esnada şehit düşen asker, polis ve öğretmenlerin isimlerinin yaşatıldığı ‘Şehitler Parkı’ inşa edildiğini belirterek, “Bu anlamda bize düşen vefayı bizler için gözlerini kırpmadan şehit düşen kardeşlerimizin isimlerini gelecek kuşaklara aktarıp onların bu vatan uğruna yaptıkları fedakârlığın unutulmamasını sağlamıştık. Yine bu kapsamda şehit çocuklarına yönelik karşılıksız öğrenim yardımı hizmetimizi de bu vefanın bir göstergesi olarak ifade etmek istiyorum” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, yeni hizmet dönemine dair tüm hazırlıkları tamamlanmış projelerinden yalnızca bir bölümünü ana başlıklar halinde açıkladı. İşte Başkan Prof. Dr. Öztürk’ün yeni döneme dair çalışmalarından bazıları;

İHTİYAÇ OLAN HERYERE KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Türkiye’nin en büyük ve en süratli tamamlanan kentsel dönüşüm çalışmasında bizim imzamız var. Bu anlamda yeni dönemimizde de Seyhan’da ihtiyaç duyulan her mahalleye kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasını başlatacağız. Belki herkes kullanıyor ancak, ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ ifadesini Adana’da bu konuda kullanmak en çok bizim hakkımızdır.”

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KIRTASİYE YARDIMI

“İlk, orta ve lise seviyesinde eğitim görüp, ihtiyaç sahibi olan tüm öğrencilere temel kırtasiye malzemeleri ücretsiz olarak verilecektir.”

TÜM SEMT PAZARLARI ÜSTÜ KAPALI MODERN OLACAK

“Hizmet dönemimiz boyunca, şimdilik 18 ayrı mahalleye hitabedebilecek kapasitede 6 ayrı Kapalı Semt Pazarı inşa edildi. Yeni hizmet döneminde Seyhan’daki tüm semt pazarlarını ‘kışın yağmurdan, yazın sıcaktan koruyacak’ Modern Kapalı Semt Pazarları haline getireceğiz.”

SEYHAN’A BİLİM MERKEZİ KURULACAK

“Çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaştan insanımızın hem öğrenip, hem eğlenebileceği ve uygulamalı deneyler yapabileceği eşsiz bir bilim merkezi kurulacak.”

YAŞLI VE ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ

“Yaşlılar ve engellilere bakmak en önemli insani görevlerimizin başında gelir. Bu anlamda geçmiş dönemde Huzurevi inşa eden bir belediye olarak yeni dönemimizde de yaşlı ve engellilerimizi toplumla barışık ve onlarla iç içe yaşayabilir hale getirmek adına Yaşlı ve Engelli Koordinasyon Merkezi kuracağız.”

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, yeni hizmet dönemine dair şimdi açıkladıklarının dışında gerekli altyapı ve teknik hazırlıkları tamamlanmış daha pek çok proje bulunduğunu belirterek ilerleyen günlerde tüm projelerini peyderpey ilan edeceğini duyurdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık