Ana Sayfa Siyaset Özüsağlam: ''Halk sandıkta iktidarı cezalandıracaktır''

Özüsağlam: ''Halk sandıkta iktidarı cezalandıracaktır''

DSP Seyhan İlçe Başkanı Ayhan Özüsağlam, İl Başkanı Fatma Altınok’a parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 10:48
Özüsağlam: ''Halk sandıkta iktidarı cezalandıracaktır''

Özüsağlam burada gündeme dair konuları da ele alarak şunları söyledi yaşanan bu süreçte safların keskin olarak ayrılacağını, ülkenin bölünmez bütünlüğüne gölge düşürenler ile buna seyirci kalanların halk tarafından sandıkta cezalandırılacağını söyledi.

Özüsağlam, şunları kaydetti:

“Ülkemizin gündemini ağırlıklı olarak, 2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçimi oluşturmaktadır. Ardından sırasıyla Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin de gündemde olması ülkemiz açısından hayati önem taşımaktadır. Bu süreç; safların keskin olarak ayrılacağı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne gölge düşürenlerle bu duruma seyirci kalanların, halkımız tarafından sandıkta cezalandırılacağı bir süreç olacaktır.Mecliste grubu bulunan siyasi partiler, konumlarını kaybetmemek adına orada verdikleri tavizlerin benzerlerini korkarım ki yerel seçimlere giderken de verecekler. Yerel yönetimleri elde edebilmek uğruna parti ilkelerini, belli kişilerin egolarına kurban edebilmektedirler. Siyasi etikle bağdaşmayan bu davranışlar ne yazık ki ülkemizde siyaset anlayışının yozlaşmasına neden olmaktadır.Hiçbir siyasi parti, şu kişi bana seçim kazandırır anlayışından hareketle ideolojisinden, ilkelerinden ve kuruluş felsefesinden ödün vermemelidir. En önemlisi de seçmen tabanını ve örgütlerini her kime olursa olsun ezdirmemelidir.Ne yazık ki ülkemizde belediyecilik anlayışı çoğunlukla kişisel menfaatlere ve imar rantlarına endekslidir. Bu yüzden adaylar halkın içinden gelmiş kişiler değil, belirli güç odaklarının ve menfaat birlikteliklerinin belirlediği kişilerdir.Kendilerini destekleyen bu güçler ne kadar derin ve sağlamdır ki aday gösterilecekleri partileri bile onlar yönlendirmektedirler. Bu ülkenin koskoca ana muhalefet partisi bile aday göstereceği kişilere karşı sergilediği teslimiyetçi tutum ile vatandaşına güven vermekten tamamen uzaklaşmıştır.Kendi iç dinamiklerini bile kontrol etmekten yoksun bir CHP, bu ülkenin sorunlarını çözme cesaretini nereden bulacak merak etmekteyiz. Gezi olayları sırasında hazırda buldukları kitlelerin yanında, siyasi rol kapma çabası içine giriş, AVM’lere hayır sloganı atan CHP, kendi belediyelerinin yaptığı kentleşme yanlışlıklarını hiç mi görmemektedir? Dedi.

Özüsağlam, Bizler DSP olarak yanlış nereden ve kimden gelirse gelsin karşısında durmaya ve bizim yegane sermayemiz olan halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. CHP gibi görünüp AKP gibi davranacaksanız bunun adı halkçılık değil tek kelimeyle vatandaşımıza haksızlıktır. Demokratik Sol Parti’nin ülkemize hizmet aşkı hiç bitmeyecek. Bu sebeple yerel seçim yarışında varlığını sürdürecektir.“

Adana’dan'den sesleniyoruz, Suçluyu korumak suçtur

Başkan Özüsağlam, 17 Aralık Operasyonu ile ilgilide açıklamalarda bulunarak  şöyle konuştu:

“İktidarıyla, meclisteki muhalefetiyle hep birlikte el ele bu iş başarıyorlar.Yolsuzluk, hırsızlık, iltimas, ihalelere fesat karıştırma olayları artık gündelik yaşamın bir parçacı oldu.O kadar pişkinleştiler ki; adam bu memlekette Profesör olmuş, Bakanlık yapmış, çocukları çelik kasalar dolusu paralarla, para sayma makineleriyle neredeyse suçüstü yakalanmış, bir diğerinin bacanağını gözaltına almışlar, diyorlar ki; Zamanlaması manidar.Allah sizi bildiği gibi yapsın.Hindistan’daki sığırlara gösterilen saygının onda birini bu halka gösterin artık! Yazıklar olsun.Hükümet sözcüsü, Soruşturma 3 yıldır sürüyor, neden şimdi? diye soruyor.Beyefendi, pullu davetiye ile mi geleceklerdi, siz müsait olduğunuzda mı soracaklardı? Hırsız, yolsuz, üçkağıtçı kim varsa hesap sorsunlar, biz temiziz diyeceğinize, soruşturma açan Savcıları, şüphelileri yakalayan polisleri oradan oraya sürüyorsunuz. Demek ki, korktuğunuz bir şeyler var.” diyerek eleştirilerini sürdüren Özüsağlam ,sözlerini şöyle sürdürdü.“Herkes suskunlaştı, nasıl bir gidiştir bu? İktidar Cumhuriyete Savcı değil, kendi korosuna Sazcı yaratma gayretindedir. Ama Cumhuriyetin inançlı Savcıları, Hakimleri bu hayalinizi kursağınızda bırakacak unutmayın. Parlamentodaki muhalefet ise bu soyguncuların peşine düşeceğine ülkeyi bölme planlarıyla meşgul.”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun son günlerdeki bazı girişimlerini de gündemine alan Özüsağlam“Barolar Birliği Başkanı da muhalefet rolüne soyunmuş, Ergenekoncuları yeniden yargılatıp (!) beraat ettirecekmiş. Ardından da sıra bölücübaşı'nın affına kadar gelecek. Ne olacak o zaman, demokrasiye yapılan müdahaleler, DSP’ye yapılan Balyoz darbeleri olmamış mı sayılacak. Bu millet bunları unutacak mı?” şeklinde konuştuktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü.

“Bütün bu olumsuzluklara karşı bir güvence olması gereken Hukuk ve Adalet ayaklar altında sürünüyor. Görevini yapmayanlara inceleme ve soruşturma izni isteniyor, Adalet Bakanı izin vermeyeceğim diyor. O zaman biz de Adalet Bakanına bu işlerde ortak mısın diye sormak durumundayız. Adana’dan'den sesleniyoruz, Suçluyu korumak suçtur. Başta Adalet Bakanı adaletsizlik yapıyorsa tuz kokmuş demektir.açıklamasında bulundu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık