Ana Sayfa Gündem Paygambere hakaret karikatürü yayımlayan gazeteye tepki

Paygambere hakaret karikatürü yayımlayan gazeteye tepki

Paygambere hakaret karikatürüne tepki gösteren Adanalılar, Özgür Gündem gazetesine telin için basın açıklaması düzenledi

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 16:21
Paygambere hakaret karikatürü yayımlayan gazeteye tepki

Özgür Gündem gazetesinin Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatür yayınlamasına tepki gösteren Adanalı Peygamber aşıkları meydanlara indi. Cuma namazı sonrası 5 Ocak Meydanı’nda düzenlenen kitlesel basın açıklamasında PKK çizgisinde yayın yapan gazeteye lanet yağdıran Adanalılar, “Hz Muhammed’e Canımız Feda”diyerek Peygamberlerine bağlılıklarını ilan ettiler.

Özgür Gündem Gazetesi'nin yayımlamış olduğu Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatüre Türkiye’nin her yerinden tepkiler artarak devam ederken bir kınama da Adana’dan geldi. Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğünce Cuma namazına müteakip Adana 5 Ocak Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Ellerinde Hz Muhammed (SAV)’e olan sevgi ve bağlılıklarını izhar eden dövizler taşıyan 7’den 70’e kadın-erkek Peygamber sevdalısı Adanalılar, Charlie Hebdo'nun yerli versiyonluğuna soyunan Özgür Gündem gazetesini lanet yağdırdılar. Basın açıklamasına HÜDA PAR İl Başkanlığının yanı sıra bir çok STK da destek verdi.

İlahiyatçı Veysi Sonkaya’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kitlesel basın açıklamasını yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörü İsa Emre sözlerine;  “Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun beraberinde bulunanlar, inkarcılara karşı sert, birbirlerine merhametlidirler”mealindeki Fetih Suresi 29’un ayeti ile başladı.

“Yerli piyonların eliyle Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışılıyor”

Açıklamasında, İslam ve Hz Muhammed düşmanlığının batı ve Haçlı zihniyetinden bağımsız  düşünülemeyeceğine dikkat çeken Emre, “Küresel şer güçler, yenidünya düzeni oluştururken İslam’ı denklem dışı bırakmak için her türlü hile, desise ve şeytanlığa başvurmuş ve Müslümanları karalamak için çok ciddi projeler yürütmüştürler. Özellikle Haçlı ittifakıyla, İslamofobi kavramını ortaya atıp insanlığın İslam’dan uzaklaşmasına ve nefret etmesine yönelik girişimleri olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Küresel şer güçler kendi ülkelerinde her türlü şeytaniliği yaparken; Müslüman coğrafyalar da ise savaş ve kaos çıkararak Müslümanların kendi gündemlerini belirlemelerine mani olmuşturlar. Bunun yanı sıra yerli işbirlikçi piyon ve paramiliter güçler eliyle de Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı da ihmal etmemiştirler.”diye belirtti.

“ABD’li papaz ile Özgür Gündem’deki tolaz arasında bir fark yok”

PKK uzantısı gazetenin İslam düşmanlığının çok iyi bilindiğini vurgulayan Emre, “Her fırsatta İslam’a ve onun kutsallarına dil uzatmayı marifet bilen aşağılık güruh, özgürlük anlayışını da İslam’a ve onun kutsallarına karşı kullanma aracına döndürmüştür. Son on yıl içerisinde ise bu hakaretler bilinçli bir şekilde arttırılmış ve İslam’ın kutsallarına özgürlük adı altında dil uzatılmıştır. Danimarka’dan Fransa’ya oradan ABD’ye kadar küfür cephesi kurulmuş ve Müslümanlara hakaret etmek ibadet kutsiyetine büründürülmüştür. Ülkemizde ise yerel maymuncuklar eliyle bu yapılmış ve yapılmaya da devam edilmektedir. Zaten ABD’li papaz ile Özgür Gündem gazetesindeki tolaz arasında bir farkın olmayışı da bundandır. İslam’a karşı mücadele etmeyi gaye edinmiş bu aşağılık güruh, ‘küfür tek millettir’  hakikatini bir kez daha gözler önüne sermiştir.”dedi.

“Kürdilik adına yola çıktıklarına iddia edenler küfrilikten öteye geçemedi”

En son Kadınlar Günü bahanesiyle İslam’a ve onun kutsallarına hakaretler edildiğine işaret eden Emre, “En son 9 Mart’ta böylesi bir küstahlık girişimi yine oldu. Hdpkk’nin arka bahçesi olan Özgür Gündem adlı gazetede, Peygamber Efendimizin (sas) “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisi şerifine atıfta bulunarak hakaret edildi. Ahlaksız bir karikatüristin çizimiyle yapılan bu çirkeflik, ülkemizdeki Charlie’leri de gözler önüne sermesi anlamında manidardır. Kürdilik adına yola çıktıklarına söyleyen insan azmanlarının küfrilikten öteye geçemediklerini de yakinen görmekteyiz.”diyerek sert sözler sarf etti.

“Müslüman halkımız bu küstahça tutumu asla affetmeyecektir”

“Bu iğrenç çizimi yapan kalemşor herhalde arkasındaki silahşorlara güveniyor.”diyerek iğrenç çizimi yapanı da kınayan Emre, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yoksa böylesi bir küstahlığa soyunamazdı. Ama sırtlarını nereye dayarlarsa dayasınlar Müslüman halkımız bu küstahça tutumu asla affetmeyecektir.

Bunu da bilmelerini isteriz; Fransa’daki Charlie’ye verilen tepki gibi ülkemizdeki maymunlara da en sert şekliyle tepki verilmelidir. Halkımız bu hususta duyarlı olmalıdır. Çünkü İslam bizim yumuşak karnımızdır. Bu unutulmamalıdır. Verilmeyen her bir tepki daha ağır bir hakaretle bize tekrar dönecektir. Bu vesileyle HZ Peygamber(sas)’e hakaret eden aşağılık yaratıkları cehennem ile müjdeliyoruz.”

“Böylesi bir anlayışa lanet olsun!”

Sözde kadın haklarını savunma adına çizilen karikatürün İslam ile birkilte kadına da hakaret olduğunu belirten Emre, “Kadını komünal bir bakış açısıyla değerlendiren bu sapık zihniyet, komünizmde olduğu gibi kadını üretim aracı olarak görüp toplumun ortak malı olarak lanse etmektedir. Özellikle, ‘Biz kadınız, kimsenin namusu değiliz.’  şeklinde açtıkları pankartlar onların bu anlayışını orta yere sermektedir.  Böylesi bir anlayışa lanet olsun!”dedi.

“İslam cenneti annelerin ayakları altına katmış ve ayeti başlarına taç etmiştir”

İslam’ın kadına verdiği değere dikkat çeken Emre, “İslam; kadını, erkeğe eş kılmıştır. Ya da kardeş kılmıştır. Cenneti annelerin ayakları altına katmış ve ayeti başlarına taç etmiştir. Mübarek olsun…”diye belirtti.

“PKK zihniyeti İslam’a olan düşmanlığını her fırsatta açığa vuruyor”

PKK zihniyetinin İslam’a olan düşmanlığını her fırsatta göstermekten geri durmadığını da belirten Emre, “Hatırlanacağı üzere Ekim 2015’te Diyarbakır’ın DBP’li Yenişehir Belediye Başkanlığına bağlı Kadın Politikaları Müdürlüğü, billboardlara Peygambere hakaret içerikli Charlie Hebdo karikatürleri asılmıştı. Yine hatırlanacağı üzere bu zihniyet, bazı sergilerde çarşaflı kadınları zincirleyip tesettüre hakaret etmişti. Van’ın İpekyolu Belediyesi de ‘Em ne emanetin, em jin in’ pankartını asarak Hz Muhammed(sas)’in ‘Kadınlar size Allah’ın emanetidir’ hadisini hedef almıştı. Bu küstahlıkları Unutmadık ve unutturmayacağız”dedi.

“PKK zihniyeti sığınılabilecek bir liman değildir”

Müslüman Türkiye halkından bu hakaretin peşini bırakmamasını isteyen Emre, “Halkımız bu melun zihniyetin gerçek yüzlerini herkese göstermelidirler. O gazete paçavrasını da boykot ederek tepkilerini en sert şekilde vermelidirler. Bilmelidirler ki bu zihniyet asla onların sığınacağı bir liman değildir ve Müslüman halkı da temsil edecek bir hareket değildir. Tek gayeleri küfür ve sapıklık olan bu hareketin, ana amacının da İslam’ı yok etmek olduğu da artık su götürmez bir hakikat olarak karşımıza çıkmaktadır zaten.”diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Sık sık tekbir çekip salavatlar getiren topluluk, basın açıklamasının bitmesinin ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık