Ana Sayfa Gündem Perde, Suriyeli çocuklar için açılıyor

Perde, Suriyeli çocuklar için açılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, iç savaş nedeniyle ülkelerini terk edip, Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocuklar için “Dede Korkut Kitabı” adlı oyunu sahneleyecek.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 15:08
Perde, Suriyeli çocuklar için açılıyor

Daha başarılı ve güçlü nesillerin yetişmesi için çocuk oyunlarına  büyük önem veren Adana  Şehir Tiyatroları, 26 Mart Cumartesi  günü saat 11.00’de Çukurova İlim Vakfı Geçici Suriye Okulu öğrencilerini konuk edecek. Suriyeli çocuklar, Nurdan Özgür’ün yazdığı, Yrd. Doç. Dr. Rasim Aşın’ın yönettiği  “Dede Korkut Kitabı” adlı oyunu seyredecek.


Adana Büyükşehir  Belediyesi  Şehir Tiyatroları Şube Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni  İsmail Dikilitaş, gerçekleştirecekleri  özel gösterimde Suriyeli çocuklara moral vermeyi, yüzlerini gülümsetmeyi amaçladıklarını  belirtti.


İsmail Dikilitaş, “Sanatın dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığın ortak dili olduğunu vurgulamak isteriz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün sanata verdiği büyük desteğe de teşekkür ediyoruz.  Haftanın dört günü çocuklarımız için oyunlar sahneliyoruz. Suriyeli çocuklar için de böyle bir etkinlik yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm Adanalıları da sahnelediğimiz oyunlarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık