Ana Sayfa Siyaset Polat: ''Hizmet için sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız var''

Polat: ''Hizmet için sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız var''

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Polat, sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 12:50
Polat: ''Hizmet için sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız var''

Seyhan’ın kalkınması ve ilçenin hizmetle donatılması için sivil toplum örgütlerine her zaman ihtiyaç bulunduğunu belirten AK Parti Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Polat, Ensariler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaretinde birlik ve beraberlik içinde hizmet sözü verdi.

Ziyaretinde, Ensariler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Erdoğan ve kalabalık üye topluluğu tarafından karşılanan Sıtkı Polat, Seyhan’ın, Adana’nın en eski yerleşim yeri olduğuna dikkat çekerek, “Seyhan’da hem tarihe sahip çıkıp, hem de modernizasyon yapacağız. Bunu yaparken de, sivil toplum örgütlerinin desteğine ve bilgi birikimine her zaman ihtiyacımız olacak. Hizmette başarı bir ekip işidir. Biz de, AK Parti belediyeciliği anlayışı içinde, hem sivil toplum örgütlerimizin önerileri, hem de halkımızın desteğiyle, Seyhan’ı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Ensariler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine, Seyhan’la ilgili projelerini de anlatan Sıtkı Polat, Seyhan’ın en büyük sorununun çarpık kentleşme olduğunu ve bu sorunun kentsel dönüşüm projeleriyle, sosyal yapılarla donatılan yerleşim alanlarıyla çözüme kavuşturulacağını söyledi. Gençlerin sosyal aktivitelerinde, eğitim ve kültür derneklerine de görev düştüğünü aktaran Polat, “Gençlerin içinde bulunduğu durumu ve sorunlarını yakından takip ediyoruz. Meclis üyeliği yaptığım belediyelerde, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayacak projelerde yer aldım. Ancak görüyoruz ki, bu projeler daha detaylı ve aktif olarak hayata geçirilmeli. Bu konularda sizlerin büyük desteğine ihtiyacımız olacak. Sağlıklı yetişen nesiller ve doğru yapılacak projelerle, Seyhan’ın öz kimliğine kavuşacağını düşünüyorum. Bunun için de, el ele vererek, Büyükşehir Belediyesi’ni ve Seyhan Belediyesi’ni kazanıp, projelerimizi hiç vakit kaybetmeden hayata geçirmeliyiz” diye konuştu.

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Polat’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ensariler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Dernek olarak, kentimizin gelişmesi ve projelerinizin hayata geçmesi için yanınızda olacağız. Hem Seyhan’ı, hem Adana’yı, hem de gençlerimizi içinde bulundukları durumdan kurtarmalı ve daha yaşanılabilir bir kent için adım atmalıyız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık