Ana Sayfa Yaşam Polen her derde deva

Polen her derde deva

Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu Polen’in besin değerinin baldan 214 kat daha yüksek olduğunu belirterek özellikle çocukları, polen tüketmesi konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı 12:16
Polen her derde deva

Arıların kendilerini ve yavrularını beslemek için çiçeklerden polen topladığını belirten Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu Polen’in besin değerinin Baldan daha yüksek olduğunu belirterek özellikle çocukların polen tüketimine yönlendirilmesi çağrısında bulundu.

Polenin insan sağlığı bakımından çok faydalı bir besin maddesi olduğunu vurgula Otlu, “Polen yenildiğinde sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsak iltihabını iyileştirir, kabızlık ve bağırsak düzensizliği gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Müzmin ishali tedavi eder” dedi.

POLEN HER DERDE DEVA

Polen’in sinir sistemine iyi geldiğini ve Kansızlığı önlemekte faydalı olduğunu ifade eden Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu daha sonra şu görüşlere yer verdi;

“Polen büyümeye ve gelişmeye faydalıdır. Bu nedenle gelişme çağındaki çocukların tüketmesi uygundur. Yorgunluğa iyi gelir,halsizlik hissedenlere enerji verir. Metabolizmayı dengeler. Prostata iyi gelir. Besin değeri baldan 214 kat daha yüksektir. Bileşiminde B1, B2, B3, B5, B6, C, E ve H vitaminleri vardır. Ayrıca içerisinde bulunan %20-22 protein ve mineral maddeleri nedeniyle insan sağlığı için çok değerlidir. Polen yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı olmak üzere günde 3 defa tüketilebilir. Sade olarak yenilebildiği gibi suya, süte ve bala karıştırılmak suretiyle de tüketilebilir”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık