Ana Sayfa Yaşam Portakal çiçeği şenliği için geri sayım

Portakal çiçeği şenliği için geri sayım

Adana sokakları, 10. Uluslararası Portakal Çiçeği Şenliği ile pandemi dönemi sonrası yine muhteşem günler yaşatmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2022 Çarşamba 14:03
Portakal çiçeği şenliği için geri sayım

 

Adana sokakları, 10. Uluslararası Portakal Çiçeği Şenliği ile pandemi dönemi sonrası yine muhteşem günler yaşatmaya hazırlanıyor. Bu yıl 10’uncu kez 23-27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikleri belli olmaya başlarken, bu etkinliklerle coşku iki yılın ardından tekrar Adana sokaklarına taşınacak.

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olma özelliğini taşıyan karnaval, 23 Mart Çarşamba günü başlayacak ve 26 Mart Cumartesi günü resmi açılış, kostümlü kortej ile Haluk Levent’in sahne alacağı konseri gerçekleştirilecek. Bunun yanında birbirinden renkli kostümleriyle çeşitli koroların ve sanatçıların konserleri de şenlikcoşkusunu zirveye taşıyacak. Sürprizlerinden biri de Türkçeyi çok iyi konuşup bağlama çalmayı öğrenen Japon Yukari Fumuro olacak. Türküleriyle Yukari Fumuro’ya yine Japonya’dan Hikaru Wabita eşlik edecek.

27 Mart Pazar günü sona erecek etkinlikte çok sayıda eğlenceli etkinliğin yanı sıra kültürel ve sanatsal aktiviteler ile birlikte ilgi çekici projeler de yer alacak. Portakallı Lezzetler Yarışması, Halk Koşusu, Rengarenk Fest, Su Korteji, TJK Pony Club ve KindyRoo Çocuk etkinlikleri, Uluslararası tanıtım standları, Gastronomi Fikir Kulübü’nün Hızlı Dürüm Yeme Yarışması ve Mutfak Workshop’u ile TJK Portakal Çiçeği Koşusu karnavalda düzenlenecek etkinlikler arasında yer alacak.

Etkinlik komitesi bu yıl 23-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek şenlik için şunları söyledi:

“2 yıl aradan sonra tekrar Adana sokaklarında buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Biz buna muhteşem dönüş adını verdik. Karnavala katılmak üzere başka illerden ve yurt dışından gelmeyi planlayanlara ve Adana halkına coşkuyla kutlanacak bir l ortamı sunmayı planlıyoruz. Siyaset dışı, kimseyi ötekileştirmeyen, dostluk ve kardeşlik ortamını sağlayan Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalına sahip olmak bu açıdan gurur verici. Bu gurur 10. Yılında Adana’nındır. Karnaval, moral ve motivasyonun yanında kente de ekonomik anlamda büyük katkı yapmış ve bir turizm hareketine dönüşmüştür. Kentimizin güzel enerjisiyle bu karnaval çok daha farklı yerlere gelecektir. Bu birlikteliğin ruhumuza iyi geleceğine, motivasonumuzu daha da artıracağına yürekten inanıyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pozantılılar 'Sinema Günleri'ni çok sevdi

Pozantılılar 'Sinema Günleri'ni çok sevdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık