Ana Sayfa Gündem Pozantılı çocuklara çevre bilinci eğitimi

Pozantılı çocuklara çevre bilinci eğitimi

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Özel Atık Şube Müdürlüğü, Pozantılı çocuklara çevre bilinci konusunda eğitim verdi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2016 Pazartesi 13:32
Pozantılı çocuklara çevre bilinci eğitimi

“Ağaç yaşken eğilir” ilkesinden yola çıkarak, çocuklarda çevre bilincinin artması amacıyla Pozantı’ya giden Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Atık Şube Müdürlüğü personeli, bin öğrenciye çevre bilinci eğitimi verdi.

4 ayda 4 bine yakın öğrenciye eğitim verdiklerini, çocuk yaşta bu tür konularda eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Çocuklarımız büyüdüklerinde çevreye bizlerden çok daha iyi davranacak, onlar ve onların çocukları nesilden nesile daha iyi bir çevrede, sağlıklı yaşamlar sürecek” dedi.

EĞİTİM DEVAM EDECEK

Şehir merkezi ve tüm ilçelerde eğitimlerin sürdüğünü dile getiren Özel Atık Şube Müdürü Çağrı Ün, “Eğitimlerimiz artarak devam edecek. Tüm çocuklarımıza çevrenin biz ve diğer canlılar için ne kadar önemli olduğunu, neler yapmamız ve neler yapmamamız gerektiğini aşılayacağız” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık