Ana Sayfa Siyaset Rukiye Çinkılıç, Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etti

Rukiye Çinkılıç, Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etti

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2013 Salı 14:02
Rukiye Çinkılıç, Atatürkçü Düşünce Derneği'ni ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Atatürk'ün mirasına sahip çıkan Cumhuriyet kadınlarının yaşamın her alanında her görevi başarıyla yerine getireceğini söyledi.


BAŞARI DİLEDİ


CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi'ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Göl, yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle biraraya geldi. Dernek yöneticileri ve üyelerince ilgiyle karşılanan Rukiye Çinkılıç, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. ADD Adana Şube Başkan Mehmet Göl, Atatürk'ün Cumhuriyet kadınları için yarattığı siyasal, ekonomik ve manevi iklimin önemine değinerek, "Cumhuriyet sevdalısı, Atatürk aşığı bir Cumhuriyet kadını olarak çıktığınız bu yolda size başarılar diliyorum" dedi.


ÇOCUKLARINI ÖRNEK GÖSTERDİ


Ziyarette sarf edilen övgü dolu sözlere ve gösterilen ilgiye defalarca teşekkür eden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün coşku ve tutkuyla Cumhuriyet'i kurduğunu, Türkiye'ye aydınlık bir gelecek bıraktığını anlattı. Bundan esinlenerek çocuklarının adını da Tutku ve Coşku koyduklarını aktaran Rukiye Çinkılıç, "Yüce Atatürk de te Türkiye Cumhuriyeti'ni çok büyük bir tutkuyla yola çıkıp kurdu. Biz de kentimiz için coşkulu ve kutlu bir mücadeleye giriştik. Kentimizi de ülkemizi de hak ettiği noktaya çalışıyoruz" diye konuştu.


DESTEK İSTEDİ


Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ileri görüşlülüğüne ve medeniyet sevdasına vurgu yapan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, şunları söyledi:


"Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde kadınlar yok sayılıp şiddete maruz kalıyorsa, erkek egemen toplumda kadına ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor ve mesela kadın belediye başkan adayı olmak bile medeni cesaret olarak nitenlendiriliyorsa bizim toplum olarak hala bir eksikliğimiz var demektir. Türkiye'de 5 Aralık'ta kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verilişinin 79'uncu yılını kutladık. Yüce Atatürk o günden ileriyi görerek kadına hak ettiği değerin verilmesi yolunda adımlar attı. Ama maalesef o günden bu güne ileri gitmek yerine gerilemişiz. Toplumda Cumhuriyet kadınları maalesef geriye gitmiş. Kadınların eve kapatılmasına, mahkum edilmesine karşıyız. Bu nedenle yola çıktık. Partimiz de kadın adayları destekledi. Adaylık için para almadı. Böylelikle sadece seçme değil seçilebilme özgürlüğüne destek verdi. Biz de sizden destek bekliyoruz. Gelin kentimizi ve ülkemizi narin kadın ellerinde yeniden diriltelim."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık