Ana Sayfa Siyaset Rukiye Çinkılıç: “Emekliler geçim sıkıntısı çekiyor”

Rukiye Çinkılıç: “Emekliler geçim sıkıntısı çekiyor”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, emeklilerin sorunlarına dikkati çekti.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 10:08
Rukiye Çinkılıç: “Emekliler geçim sıkıntısı çekiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, emeklilerin toplumun bilgi ve birikimine örnek teşkil ettiğini vurguladı. Av. Rukiye Çinkılıç, Tüm Emekliler Dermeği’ni ziyaret etti, derneğe üye oldu.

Tüm Emekliler Derneği Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek ve yöneticiler tarafından karşılanan Av. Çinkılıç, dernek ve emeklilerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Av. Rukiye Çinkılıç’ın aday adaylığını memnuniyetle karşıladıklarını ve derneğe üye olduğu için kendisine daha fazla destek vereceklerini ifade eden İyiyürek, Türkiye genelinde 1 milyon, Adana’da da 40 bin üyeleri olduğunu belirtti.
Emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini kaydeden İyiyürek, Av. Çinkılıç’tan destek istedi.

Emeklilerin tüm istek ve önerilerini dinleyen Av. Rukiye Çinkılıç ise uzun yıllar Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını, Adana’daki tüm kesimlerin sorunlarını çok iyi bildiğini söyledi.


“KADINLARIN GÜCÜNÜ GÖSTERECEĞİZ”


AKP iktidarının işçi, köylü, memur ve öğrenci gibi emeklileri de göz ardı ettiğini ve yaşamlarını idame ettirebilecekleri bir ücreti öngörmediğini ifade eden Av. Rukiye Çinkılıç, “Birçok konuda her kesim mağdur ediliyor. Modern belediyeciliğin ve insana değer veren projelerin ne olduğunu iyi biliyorum. Projelerimizle ve ekibimizle ciddi çalışma yürütüyoruz. Anakente uzanacak ana şefkatiyle toplumun tüm kesimlerini mutlu edeceğiz” dedi.
Adana’daki çakma dokunuşların kötü bir taklitten öteye gidemediğini vurgulayan Av. Rukiye Çinkılıç, “Her şeyi eline yüzüne bulaştıran bir yerel yönetim anlayışı var. Hükumet ise suni politikalarla çözüm yerine yeni problemler üretiyor. Adana’da belediyeciliğin en güzel örneğini ve kadınların gücünü göstereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık