Ana Sayfa Gündem Sağlıkçılar 3 Ocak’ta iş bırakacak

Sağlıkçılar 3 Ocak’ta iş bırakacak

Türk Sağlık Sen Adana Şube Başkanı İsmet Tepe, Türk Sağlık-Sen olarak aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına dayatılmak istenen nöbetlere karşı 3 Ocak Cumartesi günü Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2014 Pazar 17:16
Sağlıkçılar 3 Ocak’ta iş bırakacak

Önce mayıs ayında nöbete gitmeme eylemlerine destek verdiklerinin hatırlatan Tepe, ''12 Aralık'ta iş bırakmış ve 13 Aralık'ta Aile hekimleri federasyonunun gerçekleştirdiği mitinge katılmıştık. Şimdide 2015 yılında hayata geçecek cumartesi nöbetlerine uygulama ile birlikte tepki göstereceğiz.Genel Merkez yönetim kurulumuzun aldığı kararla ilk olarak 03 ocak 2015 cumartesi günü iş bırakarak bu hukuksuzluğa biri kez daha tepkimizi dile getireceğiz ve yanlıştan dönülmesi çağrısında bulunacağız. Gereği yapılmazsa tavrımız devam edecektir'' dedi.

BU HÜKÜMET MEMURUYLA ALAY EDİYOR

Tepe, geçen hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bütçe konuşmasında memura yüzde 17 zam yapıldığı sözü gerçekleri yansıtmadığını belirterek,Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yalan söylediğini belirtti. Davutoğlu’nun bütçe konuşmasında, "2014’te memurlara ek enflasyon farkı verilmedi, çünkü taban aylığı 1,027 TL’den 1,205 TL’ye çıkartıldı yani 178 TL arttı. Bu yüzde 17 artış demektir." sözlerine tepki gösteren Tepe, ''Memura verilen 123 TL artışın görmezden gelindi. 2014’te memurlara ek enflasyon farkı verilmedi. Çünkü yüzde 17 zam yaptık.’ Bu ifadelere memurlar gülsün mü, ağlasın mı yoksa kara kara düşünsün mü? Ülkenin Başbakanı bu sözleri bilerek ve inanarak mı söylüyor? Yoksa eline yazılı olarak verilen notlara bakıp da mı söylüyor? Hangisi olursa olsun, oldukça vahim bir durum. Yazık, hem de çok yazık..!" dedi.

Başbakan’ın maaşları taban aylığından ibaret sanmasının memur maaşlarından bihaber olduğunu gösterdiğini aktaran İsmet Tepe Açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

"178 TL’lik artışın, brüt artış olduğunu bilmiyorsa, bu da büyük bir talihsizliktir. Çünkü taban aylığının üzerine brüt 178 TL’yi koyup, artışın yüzde 17 olduğunu söylemek, akıl işi değildir. Taban aylığına yapılan 178 TL’lik brüt artışın net olarak 123 TL artış olduğunu ve maaşlara sadece bu rakamın yansıdığını Başbakan bilmiyorsa, bu da oldukça düşündürücü. Memurlara 2014 Ocak ayında seyyanen yapılan 123 TL’lik artışın ortalama memur maaşlarına yüzde olarak yansıması sadece yüzde 5,2’dir. Başka bir ifadeyle bu zammın bütçedeki personel giderlerine yükü de bu kadardır. 2014 yılının 11 aylık enflasyon artışı yüzde 9,2’dir. Yıl sonunda ise yüzde 10’ları aşabileceği ifade edilmektedir.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana‘nın yeni uçuş noktası Ukrayna

Adana‘nın yeni uçuş noktası Ukrayna

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık